TYT soru ve cevapları: ÖSYM TYT soru ve cevaplarını yayınladı mı?

TYT soru ve cevapları: ÖSYM TYT soru ve cevaplarını yayınladı mı?

TYT yani Yükseköğretim Kurumları Sınavı – YKS’nin ilk oturumu sona erdi. Öğrenciler 135 dakika boyunca, Türkçe, matematik, sosyal bilimler, ve fen bilimleri testlerini cevapladı. Sınavın ardından öğrenciler “TYT soru ve cevapları yayınlandı mı?” sorusunun cevabını araştırıyor. Peki, ÖSYM TYT soru ve cevaplarını yayınladı mı? İşte merak edilen detaylar…

Yükseköğretime Geçiş Sınavı YKS’nin ilk oturumu olan TYT yani Temel Yeterlilik Testi bugün saat 10.15’te başladı. 135 dakika süren sınav saat 12.30’da sona erdi. Sınavın sona ermesiyle birlikte öğrenci ve veliler “TYT soru ve cevapları yayınlandı mı?” sorusunun cevabını araştırıyor. Peki, ÖSYM TYT soru ve cevaplarını yayınladı mı? İşte detaylar…


TYT SORU VE CEVAPLARI YAYINLANDI MI?


TYT, bilindiği üzere 4 temel testten oluşuyor. İkinci oturum sınavlarının geçerlilik kazanması için adayların kesinlikle TYT’ye girmeleri gerekiyor. 135 dakika süren sınavda öğrenciler yani üniversite adayları Türkçe, temel matematik, sosyal bilimler ve fen bilimleri testlerine cevap veriyor.


Türkçe testi 40, matematik testi 40, fen bilimleri testi 20, sosyal bilimler testi 20 olmak üzere üniversite adayları toplamda 120 soruya cevap veriyorlar.


Sınav soru ve cevapları ise Ölçe Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM tarafından açıklanıyor. Ancak TYT soru ve cevapları henüz açıklanmadı. TYT soru ve cevapları yayınlanır yayınlanmaz haberimizde yer alacak.


TYT SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?


Başvuruları 6 Mart tarihinde son bulan ve 15 Haziran’da gerçekleşen TYT’nin ardından gözler sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihe çevrildi. Hemen belirtelim ki sonuçlar 18 Temmuz’da ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sayfası veya Sonuç sayfası üzerinden açıklanacak. Sınava giren adaylar sonuçlara TC Kimlik Numaraları ve ÖSYM şifreleri ile ulaşabilecekler. Yine e-Devlet bağlantısı ile giriş yapılması halinde adaylar sonuçlarını e-Devlet şifresi ile görebilecekler. 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS