Üç başbakan üç intihar

Eski Başbakan Mesut Yılmaz'ın oğlunun intiharı akıllara Celal Bayar ve Adnan Menderes'in çocuklarının intiharını getirdi.Eski Başbakan Mesut Yılmaz’ın büyük oğlu Mehmet Yavuz Yılmaz (38), 16 Aralık Cumartesi günü Beykoz’daki evinde şakağından tek kurşunla vurulmuş halde bulundu. Yavuz Yılmaz’ın yanında, babasına ait ruhsatlı Smith Wesson marka tabanca vardı. Polis, bitişik atışla öldüğü belirlenen Yavuz Yılmaz’ın intihar ettiğini açıkladı.
Bu intihar akıllara Celal Bayar ve Adnan Menderes'i getirdi. Çünkü Mesut Yılmaz, Celal Bayar ve Adnan Menderes'in acı bir ortak noktası vardı. O da üç başbakanın da oğlunun intihar etmiş olmasıydı.
Celal Bayar’ın oğlu Refii Bayar 1940 yılında Celal Bayar’ın başbakanlığı sırasında ünlü siyasetçiyi yıpratmak için açılan Denizcibank soruşturması sırasında yaşamına son vermişti.
Darrbeciler tarafından idam edilen Adnan Menderes'in oğlu Yüksel Menderes de babasının ölümünden 11 yıl sonra 1972 yılında intihar etti. İntihar etmeden önce baş ucuna bir not bırakan Adnan Menderes'in oğlu Yüksel Menderes, "Kötü hadiseler karşısında daha fazla tahammül gösteremeyeceğim. Artık yaşama gücümü kaybettim. Babamdan daha kötü gidiyorum" yazmıştı.
Yavuz Yılmaz'ın intiharı
Yavuz Yılmaz önceki gece, baba evine gitti. Korumalar ve çalışanlar geç saatte evden ayrıldı. Yavuz, sabaha karşı 02.30’da (Amerika saatiyle 16.30) babasını aradı. “Annemin durumu nasıl?” diye sordu. Mesut Yılmaz “Merak etme oğlum, annen iyi. Birkaç saat sonra uçağa binip eve dönüyoruz” dedi. Yavuz Yılmaz, telefonu kapattıktan sonra babasının çalışma odasına geçti. Babasına ait olan tabanca ile 03.00’te yaşamına son verdi.
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS