hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  'Uğur Dündar'a 'FETÖ'den soruşturma açıldı' iddiası

  Uğur Dündara FETÖden soruşturma açıldı iddiası
  expand

  Gazeteci Uğur Dündar hakkında 'FETÖ'den soruşturma açıldığı iddia edildi. Dündar soruşturma açıldığı iddialarına kriptoların yaranacağız diye bunu yapması kabul edilemez” diye konuştu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Sabah gazetesinden Nazif Kahraman’ın iddiasına göre, haberde “Uğur Dündar’ın Sözcü Gazetesi’nde yayınlanan ve ABD Savcılığı’nca FETÖ mensuplarının teşvikiyle yürüttüğü soruşturmaya ilişkin bazı yazıları hakkında tespit tutanağı düzenlenerek soruşturma dosyasına delil olarak konduğu kaydedildi” deniliyor.

  Uğur Dündar: "kriptoların yaranacağız diye bunu yapması kabul edilemez”

  Sözcü'de yer alan habere göre; Uğur Dündar soruşturmaya ilişkin “Pes, pes diyorum…” diyerek tepki gösterdi.

  Dündar şöyle devam etti:

  “Yarım asırdır yolsuzluk haberi yaparım. Reza ile ilgili haber yaptı diye suçlanmak sağlıklı bir insanın aklına gelebilecek durum değil. Twitter’i kullanıyorum. Kimin ne amaçla kullanacağını nerden bilebilirim. Ben de çifte standart yok. Ben yazarım, belgeye dayalı yazarım. FETÖ beni linç etmiş. İftiralar atmış. Ölüm listelerine girmişim. FETÖ ekmeğimle oynamış. Her gün hapse girecek gazeteciler listesine girmişim. Yazıktır. HSK’ya sesleniyorum. Böyle bir şey varsa; tüm dünyayı Türkiye’yi böyle göstermeye, kriptoların yaranacağız diye bunu yapması kabul edilemez.”

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow