Üniversite tercihleri ne zaman başlayacak, doğru tercih nasıl yapılır?

Üniversite tercihleri ne zaman başlayacak, doğru tercih nasıl yapılır?

Üniversite sınavı tercihleri ÖSYM tarafından önümüzdeki günlerde başlatılacak. Sonuçların açıklanmasının ardından tercih süreci içerisinde öğrencilerin dikkat etmesi gereken birtakım noktalar bulunuyor. Peki, doğru tercih nasıl yapılır ve üniversite tercihleri hangi tarihte başlayacak?

Üniversite tercihleri ÖSYM’nin resmi internet adresi üzerinden yapılabilecek. Kurumun açıkladığı sınav takviminde yer alan bilgilerde tercih işlemlerinin 23-29 Temmuz tarihleri arasında yapılacağı ifade edilmişti.


YKS SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLEBİLECEK?


“sonuc.osym.gov.tr” adresine giriş yapan kişiler TC kimlik numaraları ve şifrelerini girerek sorgulama yapabilecekler. Adaylar bu sınavlardan elde ettikleri puanlara göre tercih işlemlerine geçiş yapacaklar. Tercihlerde dikkat edilmesi gerekenlerse büyük önem taşıyor. İşte öğrencilerin dikkat etmesi gereken bazı hususlar…


YKS SONUCU İÇİN TIKLAYINIZ...


DOĞRU TERCİH NASIL YAPILIR?TERCİHLERDE ÜNİVERSİTE Mİ BÖLÜM MÜ ÖNEMLİ?


Tercih süreci içerisinde en çok arada kalınan durumlardan biri ise genellikle üniversite ve bölüm oluyor. Öğrencilerin bir bölümü tercih yaparken üniversiteyi ön plana alırken bir bölümü ise bölüm konusunda ısrarcı oluyor. Peki, tercihlerde üniversite mi önemli yoksa bölüm mü?
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS