Üniversitedeki IŞİD protestolarında ilk gözaltılar!

Üniversitedeki IŞİD protestolarında ilk gözaltılar!

Üniversitedeki IŞİD protestolarında ilk gözaltılar!

İstanbul Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi'nde karşıt görüşlü öğrenciler arasında sabah 09.00 sıralarında sürtüşme meydana geldi. Üniversite görevlileri durumu polis ekiplerine bildirdi. Okul önüne çevik kuvvet ekipleri ve TOMA geldi. Olaylar sırasında siyah maske ve siyah şapka takan eli sopalı 3 öğrenci gözaltına alındı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

İstanbul Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi'nde karşıt görüşlü öğrenciler arasındaki olaylar geçtiğimiz cuma günü, IŞİD aleyhine afiş asan öğrenci grubuna bir başka öğrenci grubunun müdahale etmesiyle başlamıştı ve gerginlik her geçen gün artıyordu.

Fakültede öğrenciler arasında sabah 09.00 sıralarında yine sürtüşme meydana geldi.

Polis ekipleri okula girerek 3 öğrenciyi gözaltına aldı. Üzerlerinde siyah maske ve siyah şapka ve sopalar bulanan 3 öğrencinin olaylar sırasında bu maske ve şapkaları taktıkları belirlendi.

Gözaltına alınan öğrenciler sivil bir polis minibüsüyle Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getirildi.

"Müslümanlar tektir, küfürde tek"

Şüpheliler polis minibüsünden indirildikleri sırada "Bizler müslüman öğrencileriz", "Yaşasın müslüman öğrenciler", "Müslümanlar tektir, küfürde tek" şeklinde bağırdılar.

Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirilen öğrenciler polis aracı ile ifadelerine başvurulmak üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne götürüldü.

Haber devam ediyor
Haberin devamı

İstanbul Üniversitesi'nde IŞİD karşıtı standa saldırı

Siyah maske ve sopayla saldırmışlardı

Fakültede cuma ve pazartesi günü olaylar çıkmıştı. Cuma günü çıkan olaylarda siyah maske takan sopalı kişiler kurulan standlara saldırmıştı. Olaylar sonrasında açıklama yapan öğrenciler, IŞİD ile ilgili afiş astıkları için tartıştıkları bir grubun kendilerine saldırdığı öne sürmüştü.

Pazartesi günü de IŞİD'i protesto eden bir grup öğrenciyle başka bir grup öğrenci arasında olay çıktıştı. Çıkan olaylar öğrenciler tarafından görüntülenmişti.

İstanbul Üniversitesi yine karıştı

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber