Ünlüler mahkemede neden 'fakirleşiyor'?

Ünlüler mahkemede neden 'fakirleşiyor'?

Şarkıcı Berkay Şahin ve Oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ’un ardından dün hakim karşısına çıkan Oyuncu Ozan Güven de mahkemede açıkladığı aylık geliri ile şaşırttı. Akıllara, “Vergi mi kaçırıyorlar” sorusunu getiren ünlülerin bu beyanda bulunmasının sebebi ise bambaşka...

Eski sevgilisi Deniz Bulutsuz’u darp ettiği iddiasıyla hakkında 13,5 yıla kadar hapis istemiyle dava açılan Oyuncu Ozan Güven dün hakim karşısına çıktı. Güven’in mahkemede yapılan kimlik tespitinde sorulan “Aylık geliriniz ne kadar?” sorusuna 5 bin lira demesi dikkat çekti. Onlarca filim ve reklamda rol alan Güven’in aylık kazancının 5 bin lira olması kamuoyunda inandırıcı bulunmadı. Ancak Ozan Güven mahkemede gelirini düşük gösteren ilk ünlü isim değildi. En çok tepki çeken kişi Şarkıcı Berkay Şahin olmuştu.

BERKAY ŞAHİN BİN LİRA DEMİŞTİ

Şahin, Futbolcu Arda Turan ile ettiği kavga sonrası mahkemelik olmuş ve yapılan kimlik tespitinde aylık gelirinin bin lira olduğunu söylemişti. Kamuoyunda fazlaca tartışılan bu beyan açıklama yapan Berkay Şahin’in avukatı, “Berkay’ın sadece telif haklarından gelen aylık 200 bin TL’den fazla geliri var” demişti. Önceki aylarda “vergi usul kanununa muhalefet” suçundan hakim karşısına çıkan Oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ da aylık gelirinin 30 bin lira olduğunu söylemişti. Duruşmanın ardından açılama yapan avukatı kendisi yüzünden öyle söylediğini belirterek, Tatlıtuğ’un gelirinin 30 bin liranın üstünde olduğunu söylemişti.

TAZMİNATTAN KAÇMAK İÇİN Mİ?

Ünlü isimlerin mahkemede aylık gelirlerini düşük göstermeye çalışması “Vergi mi kaçırıyorlar?” sorusunu akıllara getirse de sebebi oldukça farklı. Avukat Yiğit Akalın oyuncuların bir projede yer aldıklarında yapım şirketlerine fatura kestiklerini belirterek, “Vergi kaçırmaları zaten mümkün değil. Oyuncular dizide oynadıkça para kazanıyor. Şu an Ozan Güven’in yer aldığı bir proje yok. Şu an nasıl para kazansın, o yüzden düşük veriyor” dedi. Mahkemelerin genelde ekonomik durum araştırması yaptırdığını söyleyen Akalın, “Verilen beyanlara göre de tazminat hükmü kurulabiliyor” dedi.

Kaynak: Damla Güler/Milliyet

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS