Son Dakika

Uzaktan eğitim başlıyor! EBA şifresi nasıl alınır? İşte, MEB EBA girişi

A A

21.03.2020 - 16:30

Corona virüsü tedbirleri nedeniyle eğitim ve öğretime uzaktan devam edilecek. Peki, EBA şifresi nasıl alınır? İşte, tüm yönleriyle EBA şifresi alma işlemleri ile ilgili merak edilen detaylar…

Uzaktan eğitim başlıyor! EBA şifresi nasıl alınır? İşte, MEB EBA girişi

EBA şifresi nasıl alınır? 23 Mart Pazartesi günü başlayacak olan uzaktan eğitim öncesi öğrenci ve veliler bu sorunun cevabını merak ediyor. Peki, EBA şifresi alma işlemi nasıl yapılır? İşte, merak edilen soruların cevabı ve AppStore ile Playstore EBA indirme sayfası…

EBA ŞİFRESİ NASIL ALINIR?

Öğrenciler EBA’ya e-Okul bilgileri ile öğrenci girişi üzerinden girebiliyorlar. Giriş yapıldıktan sonra ise öğrenciler yeni şifrelerini belirleyebiliyorlar.

Veliler ise EBA’ya e-Devlet bilgileri ile yani TC kimlik no ve e-Devlet şifresi ile giriş yapabilirler. Ancak dikkat edilmesi gereken husus; e-Okul sistemine kayıtlı veli kimse EBA şifresini de o alabilir. Örneğin bir öğrencinin e-Okul’da kayıtlı velisi annesi ise öğrencinin babası e-Okul’da veli olarak kaydı olmadığı için EBA şifresini alamayacaktır. Sistemde veli olarak kimin kayıtlı olduğu bilinmiyorsa veliler okul yönetimlerine başvurarak bilgi alabilecekler. Bununla birlikte e-Devlet şifresi ile de veliler EBA’ya girebiliyorlar.

EBA şifresini ilk kez alacak veliler EBA giriş sayfasında yer alan “Şifremi nasıl alabilirim” yazısına tıkladıkları zaman şifreyi nasıl alacaklarını öğrenebilecekler.

Videolu içeriklerden yardım almak için de menü butonundaki “yardım” kısmına soru yazılır ve o soruya uygun cevabın yer aldığı video tıklanarak EBA ile ilgili sorun hakkında bilgi elde edilebilir.

Bunun dışında Milli Eğitim Bakanlığı’nın “444 0 632” hattı aranarak da uzaktan eğitim EBA şifresi için veliler yardım alabilirler.