Vatan Partisi adayı Hasan Atilla Uğur'un konvoyuna saldırı

Vatan Partisi adayı Hasan Atilla Uğur'un konvoyuna saldırı

Vatan Partisi Aydın milletvekili adayı Hasan Atilla Uğur'un konvoyundaki seçim minibüsünün bir Roman vatandaşa çarpıp, hafif yaralanmasına neden olmasının ardından olaylar çıktı. 20 kişilik bir grup, balta, bıçak ve sopalarla konvoydakilere saldırdı. Polis, grubu güçlükle uzaklaştırdı.

1999 Yılında Kenya'da yakalanarak Türkiye'ye getirilen Abdullah Öcalan'ı İmralı'da sorgulamasıyla tanınan, Vatan Partisi Aydın milletvekili adayı emekli Kıdemli Albay Hasan Atilla Uğur, 7 Haziran'daki genel seçimler öncesinde, partisinin seçim bürosu açılışı için Bozdağ ilçesini ziyaret edip, destek istedi.


Seçim çalışmaları kapsamında şehir turu atan Uğur'un seçim minibüsü bir Roman vatandaşına çarpıp, hafif yaralanmasına neden oldu.


Kazanın ardından bir grup, balta, bıçak ve sopalarla konvoydakilere saldırdı.


Araya giren polis, öfkeli kalabalığı uzaklaştırdı. Olayda ölen ve yaralanan olmadı.


Saldırının ardından Bozdoğan İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne giden Uğur, şikayetçi oldu.


Aydın İl Emniyet Müdürü Adnan Taşdan, saldırganların kimliklerini tespit ettiklerini, yakalanmaları için çalışmaların sürdüğünü bildirdi.


"Sen mi sorguladın Öcalan'ı?"


Bu arada Vatan Partisi Aydın İl Başkanı Emre Albayrak yaptığı açıklamada, seçim bürosu açılışı kapsamında gittikleri Bozdoğan'da esnaf ziyareti sırasında öncelikle 4-5 kişilik grubun sözlü sataşmasına maruz kaldıklarını söyledi.


Grupta bulunanların adayları Uğur'a yönelik, "Sen mi sorguladın Öcalan'ı" şeklinde bağırarak küfür ettiğini savunan Albayrak, bunu görmezden gelerek seçim bürosuna yöneldiklerini anlattı.


Ellerinde sopa, balta ve bıçaklar bulunan daha kalabalık bir grubun seçim bürosuna gelip araçlarını taşlayarak saldırıda bulunulduğunu öne süren Albayrak, şunları kaydetti: "Emniyet güçleri yaklaşık yarım saat sonra gelerek güvenlik tedbiri aldı. Olay yatıştırıldıktan sonra seçim büromuzun açılışını yaptık. Yaralanan herhangi bir arkadaşımız olmadı. Daha sonra emniyet müdürü ve kaymakam beyi ziyaret ettik. Saldırının, adayımız Hasan beyin görev yaptığı dönemde Abdullah Öcalan'ı sorgulamasından kaynaklandığını ve grubun bölücü mantıktaki insanlardan oluştuğunu düşünüyoruz."


Albayrak, saldırı ile ilgili emniyet müdürlüğünde gerekli ifadeleri verdiklerini, Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunduklarını sözlerine ekledi.


Valilik açıklaması


Öte yandan konuyla ilgili Aydın Valiliği'nden alınan bilgide gerginliğin, Vatan Partisi seçim konvoyundaki bir aracın, Roman vatandaşa çarpması sonucu ortaya çıktığı, siyasi bir yönünün bulunmadığı belirtildi.


Konuyla ilgili olarak herhangi bir şikayet veya sağlık kuruluşuna müracaatın tespit edilmediği bildirildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS