2020-2021 VGM burs başvuru şartları! VGM yükseköğretim burs başvurusu! VGM burs başvuru formu!

2020-2021 VGM burs başvuru şartları! VGM yükseköğretim burs başvurusu! VGM burs başvuru formu!

Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün 2020 – 2021 eğitim yılındaki burs başvuruları başladı. İlkokul ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik olan ortaöğretim burs başvuruları form üzerinden yapılmaktadır. Birçok insan VGM burs başvuru şartlarını merak ediyor. Ayrıca VGM yükseköğretim burs başvurusu hakkındaki detaylarda araştırılıyor. İşte VGM burs başvuru formu!

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından ilokul, ortaokul ve lise öğrencilerine  2020 – 2021 eğitim yılında burs verilecek. “Ortaöğrenim Burs" başvuru işlemleri başladı. Üniversite öğrencilerine verilen “Yükseköğrenim Bursu" için başvurular Ekim ayında başlayacak Sorunsuz bir şekilde başvurunuzu yapmak için başvuru öncesinde VGM burs başvuru şartlarını dikkate alarak başvuru yapmanız gerekmektedir. Peki, VGM burs başvuru şartları neler? VGM karşılıksız burs başvurusu nasıl yapılır?

VGM BURS BAŞVURU TARİHLERİ

Vakıflar Genel Müdürlüğü 2020-2021 Öğretim Yılı Ortaöğrenim (ilkokul, ortaokul, lise) Bursu Başvuruları başladı.

Vakıflar Genel Müdürlüğü 2020-2021 Öğretim Yılı Yükseköğrenim Bursu için başvurular 15.10.2020 tarihinde başlayacaktır.

Vakıflar Genel Müdürlüğü 2020-2021 Öğretim Yılı Yabancı Uyruklu Yükseköğrenim Bursu için başvurular 15.10.2020 tarihinde başlayacaktır.

VGM BURSU KİMLERE VERİLİR?

Vakıflar Genel Müdürlüğü Ortaöğrenim ve Yükseköğrenim Bursu, öncelikli olarak anne ve/veya babası hayatta olmayan, maddi durumu yetersiz öğrencilere verilmektedir.

VGM BURSU KAÇ TL?

2020-2021 eğitim yılında; ortaöğrenim öğrencilerine aylık 75,00 TL, yükseköğrenim öğrencilerine ise aylık 300,00 TL burs imkanı sağlanmaktadır.
Türkiye’deki yükseköğretim kurumlarında okuyan yabancı uyruklu öğrencilere ise 600,00 TL burs verilmesi planlanmaktadır.

ÖĞRENCİLERE BURSLARI NASIL ÖDENİR?

Burs almaya hak kazanan öğrencilere bursları okullarının bulunduğu ilin bağlı olduğu Vakıflar Bölge Müdürlüğünce ödenir. Burs almaya hak kazanan öğrenciler ilgili Vakıflar Böle Müdürlüğüne gerekli evraklar ile öğrenci adına açılmış banka hesap numaralarını belirtir banka dekontunu iletmelidirler. Öğrenci adına Vakıf Katılım Bankası’ndan hesap açılmalıdır. Eğer bulunulan yerde Vakıf Katılım Bankası Şubesi yoksa Vakıf Katılım Bankası’nın 444 44 77 ya da 0850 202 1 202 nolu telefonları aranarak öğrencinin bulunduğu yere adına hazırlanmış banka kartı ile banka kartını kullanabilmesi için gerekli evraklar kurye ile öğrenciye ulaştırılmaktadır. Gerekli evrak ve işlemlerin tamamlanmasının ardından banka kartı aktif olan öğrenciler kamu ortak ATM’lerinden burslarını alabilirler.
Vakıf Katılım Bankası tarafından; kart, kart basımı, kart aidatı, ilk veriliş, yenileme, değiştirme, iptal etme ve benzeri hallerde herhangi bir ücret alınmaz; havale, EFT, ATM/BTM cihazları, internet şubesi, çağrı merkezi aracılığı ile havale, bakiye sorma, hesap hareketleri döküm işlemleri otomatik ödeme talimatı, para yatırma, vergi ödemelerinden ücret ve komisyon alınmaz, hesap işletim ücreti veya başka bir ad altında masraf ve ücret talep edilmez, herhangi bir kesinti yapılmaz ve hesap özeti ücreti alınmaz.
Burs almaya hak kazanan öğrencilere bursları, burs ödeme aylarında her ayın 10’una kadar banka hesaplarına ilgili Bölge Müdürlüğü tarafından yatırılır. Vakıflar Genel Müdürlüğüne bağlı 25 Vakıflar Bölge Müdürlüğünün iletişim bilgilerine www.vgm.gov.tr adresinden erişilebilir.

VGM BAŞVURULARI NASIL YAPILIR?

Vakıflar Genel Müdürlüğü eğitim yardımları Türkiye’de eğitim gören ihtiyaç sahibi yükseköğrenim ve ortaöğrenim öğrencilerine verilen karşılıksız burslardır.
Yükseköğrenim bursu ön lisans ya da lisans programı öğrencilerine bir eğitim yılında 8 ay (Ekim-Mayıs), ortaöğrenim bursu ise ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine bir eğitim yılında 9 ay (Ekim-Haziran) süre ile verilir.
Vakıflar Genel Müdürlüğü 2020-2021 Öğretim Yılı Yükseköğrenim Bursu için başvurular 15.10.2020 tarihinde başlayacak.
VGM burs başvurusu yapmak için tıklayınız.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS