hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  VGM burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? Vakıflar Genel Müdürlüğü burs sonucu 2021

  VGM burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak Vakıflar Genel Müdürlüğü burs sonucu 2021
  expand

  Vakıflar Genel Müdürlüğü burs başvuru sonuçları için gözler VGM’de olacak. Geçtiğimiz günlerde alınmaya başlanan başvurular sonrasında adaylar sonuçlarla ilgili detayları araştırma başladı. Peki, VGM burs sonuçları ne zaman açıklanacak, VGM bursları ne kadar olacak?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Vakıflar Genel Müdürlüğü’nden eğitim desteği almak isteyen öğrencilerin başvuru işlemleri sürüyor. İşte sürece ilişkin son gelişmeler ve başvuruda bulunacakların bilmesi gereken detaylar…

  VGM BURS BAŞVURULARI NE ZAMAN BİTECEK?

  1 Kasım’da başlayan başvurular 15 Kasım’da sona erecek. Adaylar kendilerinde istenen bilgileri eksiksiz doldurarak başvurularını tamamlayacaklar.

  VGM BURS SONUCU HANGİ TARİHTE AÇIKLANACAK?

  15 Kasım’da başvuruların sona ermesinin ardından değerlendirme işlemi başlayacak. Ancak KYK burs sonuçları açıklanmadan VGM’nin değerlendirme işlemlerinin tamamlanmaması bekleniyor. Bu nedenle sonuçların kasım ayının son haftasında açıklanabileceği söylenebilir.

  VGM BURSU NE KADAR?

  Vakıflar Genel Müdürlüğü’nden bu yıl burs alacak öğrencilerin aylık ne kadar ücret alacağı bilgisi de paylaşıldı. 2021-2022 eğitim yılında eğitim yardımı/burs miktarlarında artış yapan kurum ortaöğrenim eğitim yardımı olarak aylık 100,00 TL, yükseköğrenim burs yardımı olarak da aylık 400,00 TL ödeme yapacak. Bu ücret yabancı uyruklu öğrenciler için aylık 600,00 TL olarak belirlendi.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow