hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) burs başvuruları ne zaman 2021? İşte detaylar

  Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) burs başvuruları ne zaman 2021 İşte detaylar
  expand

  Ortaöğretim ve yükseköğretim VGM burs başvuruları için geri sayım sürüyor. Vakıflar Genel Müdürüğü’nden eğitim bursu almak isteyen öğrenciler sürece ilişkin detayları merak ediyor. Peki, VGM burs başvuruları ne zaman başlayacak, burs ücreti aylık ne kadar olacak?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Vakıflar Genel Müdürlüğü her yıl başvurular arasından belirlediği öğrencilere eğitim bursu imkanı sağlıyor. Belirli kriterlere göre yapılan sınıflandırma sonrasında kurumdan burs alacak öğrenciler duyuruluyor. Peki, bu yıl için süreçte son durum ne?

  VGM BURS BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

  Geçtiğimiz yıl ilköğretim ve ortaöğretim başvuruları ekim başında başlamış, yükseköğretim yani üniversite bursları ise 15 Ekim’de başlamıştı. Bu yıl da yine başvuruların ekim ayında başlaması bekleniyor.

  VGM BURSU KAÇ TL?

  2020-2021 eğitim yılında; ortaöğrenim öğrencilerine aylık 75,00 TL, yükseköğrenim öğrencilerine ise aylık 300,00 TL burs imkanı sağlanmıştı bu yıl miktarın artacağı düşünülüyor. Yeni ücret yine başvurular başlamadan önce Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından duyurulacak.

  VGM BURSU KİMLERE VERİLİR?

  Vakıflar Genel Müdürlüğü Ortaöğrenim ve Yükseköğrenim Bursu, öncelikli olarak anne ve/veya babası hayatta olmayan, maddi durumu yetersiz öğrencilere veriliyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Kurumun burs başvuruları “burs.vgm.gov.tr” adresi üzerinden alınıyor. Yükseköğretim ve ön lisans öğrencilerine 8 ay, MEB öğrencilerine ise 9 ay burs imkanı sağlanıyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow