hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Haberler... VGM burs başvurusu ne zaman 2022-2023? Vakıflar Genel Müdürlüğü burs başvuruları başladı mı?

  Haberler... VGM burs başvurusu ne zaman 2022-2023 Vakıflar Genel Müdürlüğü burs başvuruları başladı mı
  expand

  Vakıflar Genel Müdürlüğü’nden eğitim bursu almak isteyen öğrenciler VGM burs başvuruları ile ilgili detayları şimdiden araştırmaya başladı. Peki, VGM bursu ne kadar, olacak başvurular başladı mı? VGM burs başvurusu ne zaman 2022-2023? İşte detaylar…

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Vakıflar Genel Müdürlüğü her yıl başvuruları topladıktan sonra farklı kurumlar aracılığıyla bilgilerin doğrulunu kontrol ederek başvuruları değerlendirmeye alıyor. Bunun sonucunda ise kurumdan burs alacak öğrenciler açıklanıyor.

  VGM BURS BAŞVURUSU NE ZAMAN 2022-2023?

  Geçtiğimiz yıl ise ortaöğrenim burs başvuruları 15 Ekim 2021 tarihinde başlamıştı. Yükseköğrenimde ise burs başvuruları 1 Kasım-15 Kasım 2021 tarihlerinde alınmıştı. Bu yıl da yine ekim ayı içerisinde ortaöğretim başvurularının alınması kasım başında da yükseköğrenim başvurularının toplanması bekleniyor.

  VAKIFLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ BURS BAŞVURULARI NASIL YAPILIR?

  VGM’den burs almak isteyen öğrenciler www.vgm.gov.tr üzerinden başvuru formunu doldurarak başvuru işlemlerini gerçekleştiriyor. Ardından değerlendirme işlemlerinin tamamlanmasıyla birlikte adayların burs hakkı elde edip etmedikleri açıklanıyor.

  VGM BURSU NE KADAR, KAÇ TL?

  2021-2022 eğitim yılında eğitim yardımı/burs miktarlarında artış yapan kurum ortaöğrenim eğitim yardımı olarak aylık 100,00 TL, yükseköğrenim burs yardımı olarak da aylık 400,00 TL ödeme yapmıştı. 2022-2023 eğitim öğretim yılının ücretleri ise henüz açıklanmadı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow