hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  VGM bursları açıklandı mı? VGM burs başvurusu ne zaman, nasıl yapılır? VGM burs başvurusu 2022 sonuçları! VGM burcu ne kadar, kaç TL?

  VGM bursları açıklandı mı VGM burs başvurusu ne zaman, nasıl yapılır VGM burs başvurusu 2022 sonuçları VGM burcu ne kadar, kaç TL
  expand

  Vakıflar Genel Müdürlüğü ile 2022 VGM burs başvuruları sorgulanıyor. VGM burslarının başvuru tarihi ve şartları belli oluyor. Peki ama VGM bursu ne kadar, başvuruları nasıl yapılıyor?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  VGM bursu; Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından ortaöğrenim ve yükseköğrenim öğrencilerine verilen destek ödemesidir. Birçok kişi bursların şartlarını ve ücretini araştırıyor. 2022-2023 eğitim öğretim yılı Eylül ayında başlıyor. Burs fırsatından yararlanmak isteyen öğrenciler ise 'VGM bursları' hakkında bilgileri sorguluyor. İŞTE VGM burs Başvurusuna dair bilgiler...

  VGM burs başvuru şartları ve tarihleri...

  Başvuru tarihi olarak henüz net bir açıklama yapılmadı fakat geçen yıl ortaöğrenim burs başvuruları, 15 Ekim 2021 tarihinde; yükseköğrenim burs başvuruları ise 1 Kasım 2021'de başlamıştı.

  VGM bursu ne kadar?

  2021-2022 eğitim öğretim yılında ortaöğrenim eğitim yardımı aylık 200,00 TL, yükseköğrenim bursu aylık 650,00 TL, yabancı uyruklu öğrenci yükseköğrenim bursu ise aylık 650,00 TL olarak belirlenmişti. Bu yıl için henüz bir açıklama yapılmadı. 


   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow