hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  VGM ortaöğretim burs başvurusu nasıl yapılır? 2022 Vakıflar Genel Müdürlüğü yükseköğretim burs başvurusu ne zaman?

  VGM ortaöğretim burs başvurusu nasıl yapılır 2022 Vakıflar Genel Müdürlüğü yükseköğretim burs başvurusu ne zaman
  expand

  Vakıflar Genel Müdürlüğü ortaöğretim burs başvurusu başladı. VGM burs desteğinden yararlanmak isteyen öğrenciler başvurularını gerçekleştirecekler. Peki, 2022 yükseköğretim VGM burs başvurusu ne zaman başlayacak ve ortaöğretim burs başvurusu nasıl yapılır?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Ortaöğretim VGM burs başvurusu başladı. Ortaöğretim başvurularının hemen sonrasında gözler yükseköğretim başvurularına çevrilecek. Peki, hangi başvuru ne zaman başlayacak, burs desteği ne kadar olacak? İşte tüm detaylar…

  YÜKSEKÖĞRETİM VGM BURS BAŞVURUSU NE ZAMAN?

  VGM burs başvuruları ile ilgili merakla beklenen açıklama yapıldı. Vakıflar Genel Müdürlüğü her yıl belirli tarihler arasında yükseköğrenim bursu ve ortaöğrenim bursu başvuruları için talepleri alıyor. Kısa süre önce paylaşılan takvime göre, ortaöğrenim burs başvuruları 15 Ekim 2021 tarihinde; yükseköğrenim burs başvuruları ise 01 Kasım 2021'de başlayacak.

  VGM ORTAÖĞRETİM BURS BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

  Başvurular kurumun resmi internet adresi olan "burs.vgm.gov.tr" adresinden yapılacak. TC kimlik no, ad, soyad, baba adı ve doğum tarihi gibi bilgiler istenecek. Ardından adaylar kılavuzu doldurarak başvurularını tamamlayacaklar.

  ORTAÖĞRETİM BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ...

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  VGM BURSU NE KADAR?

  Vakıflar Genel Müdürlüğü’nden bu yıl burs alacak öğrencilerin aylık ne kadar ücret alacağı bilgisi de paylaşıldı. 2021-2022 eğitim yılında eğitim yardımı/burs miktarlarında artış yapan kurum ortaöğrenim eğitim yardımı olarak aylık 100,00 TL, yükseköğrenim burs yardımı olarak da aylık 400,00 TL ödeme yapacak. Bu ücret yabancı uyruklu öğrenciler için aylık 600,00 TL olarak belirlendi.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow