WhatsApp'a erişim sorunu yaşandı, uygulama dünya genelinde çöktü

WhatsApp'a erişim sorunu yaşandı, uygulama dünya genelinde çöktü

Popüler mesajlaşma ağı WhatsApp dünya genelinde sorun yaşadı. WhatsApp üzerinden mesaj göndermek isteyen kullanıcılar uzun bir süre iletim yanıtı alamadılar. Peki, WhatsApp uygulaması çöktü mü, popüler uygulamada mesajlar neden gitmedi?

WhatsApp bugün dünya genelinde çöktü. Öğlen saatlerinde dünya genelinde sorun yaşayan popüler mesajlaşma ağının yöneticileri soruna yönelik çözüm arayışını tamamladı. Popüler uygulamanın yöneticilerinden konu ile ilgili henüz resmi bir açıklama gelmezken sorun yaklaşık2 saat devam etti.


Sosyal medya üzerinden WhatsApp’ın resmi hesaplarına yöneltilen sorularda WhatsApp’ın neden çalışmadığı bilgisi alınmaya çalışılıyor.


WHATSAPP’TA MESAJLAR GİTMEDİ


14 Nisan 2019 tarihinde popüler uygulama üzerinden mesaj göndermek isteyen kişiler iletim yanıtını alamadı. Uygulama mesajları yaklaşık yarım saatlik bir gecikmenin ardından iletilecek adrese gitti.


HAFTALAR ÖNCE DE INSTAGRAM VE WHATSAPP ÇÖKTÜ


Haftalar önce yaşanan erişim sorununda Facebook, Instagram ve WhatsApp aynı anda erişimden kopmuş ve saatlerce dünya genelinde normale dönememişti.


BAKAN SAYAN'DAN WHATSAPP AÇIKLAMASI


Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, Whatsapp, Facebook ve Instagram sosyal medya servislerinde dünya genelinde yaşanan erişim sorunu yaşandığını belirterek, "Sorun Türkiye'deki kullanıcıları da etkiledi. Operatörlerimizden kaynaklı bir sorun bulunmuyor." dedi.


Sayan, AA muhabirine, sosyal medya platformları Whatsapp, Facebook ve Instagram'da yaşanan erişim sorununa ilişkin değerlendirmede bulundu.


Söz konusu platformlarda dünya genelinde erişim sorunu olduğunu ve bu sorunun Türkiye'deki kullanıcıları da etkilediğini vurgulayan Sayan, "Operatörlerimizden kaynaklı bir sorun bulunmuyor. Bu aksaklıklar yerli yazılımların kullanımının ne denli önemli olduğunun en büyük göstergesi." diye konuştu. 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS