hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Bugün (30 Ağustos) metro, metrobüs, Marmaray, İETT, vapur bedava mı? 30 Ağustos’ta toplu taşıma ücretsiz mi?

  Bugün (30 Ağustos) metro, metrobüs, Marmaray, İETT, vapur bedava mı 30 Ağustos’ta toplu taşıma ücretsiz mi
  expand

  30 Ağustos'ta otobüs, metrobüs, metro ve vapur ücretsiz mi? Sorgulamaları Zafer Bayramı dolayısıyla hız kazandı. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100.yılı için heyecanlı bekleyiş sürerken konu ile ilgili açıklama bekleniyordu. İETT tarafından konu ile ilgili açıklama yapıldı. Peki, bugün metro, metrobüs, İETT, vapur bedava mı? İşte 30 Ağustos’ta toplu ulaşımın durumu…

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  30 Ağustos'ta yarın toplu taşımaların ücretsiz olup olmadığı yarın dışarı çıkacak vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Milyonlarca vatandaş "30 Ağustos'ta otobüsler ücretsiz mi?" sorusuna yanıt arıyor. 30 Ağustos Zafer Bayramı da dahil olmak üzere resmi tatil ve dini bayramlarda toplu ulaşım araçları İstanbul'da ücretsiz olarak hizmet veriyor. Bu kapsamda 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın denk geldiği Salı gününde de toplu taşıma araçlarının bedava olarak hizmet vermesi beklenmektedir.

  30 AĞUSTOS’TA TOPLU TAŞIMA ÜCRETSİZ Mİ?

  İETT'den yapılan 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda toplu taşıma araçlarının ücretsiz hizmet vereceği açıklandı. Açıklamada, "İstanbulkart entegrasyonuna dahil olan İETT, metro, feniküler, tramvay, şehir hatları vapurları ve toplu taşımaya entegre özel deniz motorlarında ulaşım ücretsiz olacaktır." ifadeleri yer aldı.

  30 Ağustos Zafer Bayramı’nda Metrobüs seferleri hafta içi, otobüs seferleri ise cumartesi sefer planına göre yapılacak. 30 Ağustos Zafer Bayramı Törenleri provasının yapılacağı 28 Ağustos’ta ve tören günü olan 30 Ağustos’ta sabah saatinden 14.00’e kadar kapalı kalacak Vatan Caddesi’ne alternatif güzergâh olarak araçlarımız, Turgut Özal Millet Caddesi’nden hizmet verecek. Zafer Bayramı kapsamında, 30 Ağustos 2022 Salı günü İstanbul’da toplu ulaşım ücretsiz yapılacak. İBB’nin Yenikapı’da düzenleyeceği 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinliği için de Yenikapı Metro İstasyonu ile etkinlik alanı arasında ring seferler düzenlenecek. Yenikapı’dan etkinlik alanına saat 18.00, 18.30, 19.00, 19.15, 20.00 ve 20.30’da sefer yapılacak. Etkinlik sonunda ise Yenikapı’ya saat 23.00, 23.15, 23.30, 23.45 ve 00.00’da sefer yapılacak.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow