YDS 2019 / 2 ne zaman? İşte ÖSYM YDS sınav takvimi

YDS 2019 / 2 ne zaman? İşte ÖSYM YDS sınav takvimi

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi YDS 2019 / 2 sınavının ne zaman yapılacağını sınav takvimi içerisinde paylaşmıştı. Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı ile adaylar YDS puanlarını elde edecekler. Peki, YDS’de hangi puan hangi harfe denk geliyor?

YDS 2019 önümüzdeki günlerde ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek. Kurum sınavın gerçekleştirileceği tarihle ilgili detayları geçtiğimiz haftalarda paylaşmıştı. İşte YDS adaylarının bilmesi gerekenler ve sınava ilişkin bazı bilgiler…


ÖSYM'nin iş takvimine göre Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı 8 Eylül Pazar günü saat 10:15'te uygulanacak. Sınavın sonuçları ise 1 Ekim 2019'da adayların erişimine açılacak.


SINAVIN DEĞERLENDİRMESİ NASIL YAPILACAK?


Çoktan seçmeli sorulardan oluşan testlerin uygulandığı sınavların cevap kâğıtları, ÖSYM’de optik okuyucu ile okunacak ve bilgisayar ortamında değerlendirilecektir. Değerlendirme sırasında yalnız doğru cevaplar dikkate alınacak, yanlış cevaplar dikkate alınmayacaktır.


Sınavdan sonra ÖSYM Başkanlığı veya yargı mercileri tarafından iptaline karar verilen sorular değerlendirme dışı bırakılarak geçerli soruların puan değerinin yeniden saptanması suretiyle puanlama yapılacaktır.


Adayların doğru cevap sayıları toplanarak 100 üzerinden YDS puanları hesaplanacaktır. Test hazırlanmayan dillerde çeviriler, ÖSYM'de kurulacak olan jüriler tarafından değerlendirilir. Bu değerlendirme 100 tam puan üzerinden yapılır. Yabancı dil seviyesi tüm adaylar için geçerli olmak üzere 100 tam puan üzerinden,  • 90 – 100 arasındaki puanlar (A) seviyesi,

  • 80 - 89 arasındaki puanlar (B) seviyesi,

  • 70 - 79 arasındaki puanlar (C) seviyesi,

  • 60 - 69 arasındaki puanlar (D) seviyesi,

  • 50 - 59 arasındaki puanlar (E) seviyesi


olarak kabul edilir. Bu seviyelerden hangilerine ne miktarda tazminat ödeneceği ilgili mevzuata göre tespit edilecektir.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS