hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  YDS 2019 / 2 sınav soruları ve cevapları ne zaman yayınlanacak?

  YDS 2019 / 2 sınav soruları ve cevapları ne zaman yayınlanacak
  expand

  ÖSYM, YDS 2019 / 2 sınavını 8 Eylül 2019 Pazar günü gerçekleştiriyor. Sınava katılan adaylar YDS sorularının ve cevaplarının ne zaman açıklanacağını araştırmayı sürdürüyor. Peki, YDS sonuçları hangi tarihte açıklanacak, sorular ve cevap anahtarı ne zaman erişime açılacak?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  YDS soruları ve cevapları için gözler ÖSYM’ye çevrildi. Bu yıl ikincisi gerçekleştirilen sınavın ardından sorular ve cevap anahtarı kurum tarafından erişime açılacak. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi cevap anahtarının ne zaman yayınlanacağı ile ilgili bir açıklama yapmasa da sınavın tamamlanmasının ardından gün içerisinde ya da önümüzdeki hafta soruların ve cevapların erişime açılması bekleniyor.

  YDS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

  ÖSYM 2019 sınav takvimi içerisinde YDS sonuçlarının erişime açılacağı tarihi paylaşmıştı. Kurumun yapmış olduğu bilgilendirmede yer alan detaylara göre 2019 / 2 sonuçları 1 Ekim 2019 Salı günü adaylara duyurulacak.

  SORULAR VE CEVAPLAR NEREDE OLACAK?

  ÖSYM AİS sayfası üzerinden soruları ve cevapları erişime açacak. TC kimlik numaraları ve şifreleri ile sisteme giriş yapan adaylar sorulara ve cevap anahtarına ulaşabilecekler.

  ÖSYM AİS İÇİN TIKLAYINIZ…

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow