hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Son dakika: YDS 2019 sonuçları açıklandı! ÖSYM YDS sonuç ekranı

  Son dakika: YDS 2019 sonuçları açıklandı ÖSYM YDS sonuç ekranı
  expand

  YDS 2019 sonuçları açıklandı mı? sorusunun cevabı, Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı’na giren öğrenciler tarafından merakla araştırılıyor. Son dakika gelişmesine göre YDS sonuçları ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sayfası üzerinden açıklandı. İşte, ÖSYM YDS 2019 sonuç sorgulama sayfası…

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  YDS sonuçları açıklandı mı? sorusunun cevabı, YDS’ye giren öğrenciler tarafından günlerdir en çok araştırılanlar arasında yer alıyordu. ÖSYM tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre YDS 2019 sonuçları ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sayfası üzerinden açıklandı. Sınava giren öğrenciler ÖSYM AİS şifreleriyle veya e-Devlet uzantısı üzerinden sonuçlarını görebilecekler. İşte YDS 2019 sonuçları sorgulama sayfası…

  YDS SONUÇLARI SORGULAMA SAYFASI İÇİN TIKLAYIN

  e-YDS NE ZAMAN?

  2019 e-YDS3 sınavı ise 20 Nisan 2019 Cumartesi günü yapılacak. 2019 yılında 3 kez basılı (İlki 24 Mart Pazar günü yapıldı) 13 kez de elektronik olmak üzere toplamda 16 kez Yabancı Dil Sınavı gerçekleştirilecek. Sınava katılacak olan kişiler Arnavutça, Boşnakça, Bulgarca, Çince, Danimarkaca (Danish dili), Ermenice, Farsça, Gürcüce, Hollandaca (Dutch dili), İspanyolca, İtalyanca, Japonca, Korece, Lehçe, Macarca, Portekizce, Rumence, Sırpça, Ukraynaca (Ukraince) ve Yunanca dilleri içerisinden hangisini tercih ettiyse o dilden bilgileri ölçülmüş olacak.

  YÖKDİL NE ZAMAN?

  YDS’de beklediği puanı alamayan öğrencilerin gözü ise YÖKDİL’de… Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı – YÖKDİL bilindiği üzere YÖK, Anakara Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi işbirliğinde yapılıyor. Sınavın 7’ncisinin ne zaman yapılacağı bilinmiyor. Sınavla ilgili yaşanacak gelişmeleri sizlerle paylaşacağız.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  YÖKDİL SINAVI NEDİR?

  YÖKDİL Sınavı, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı koordinasyonunda Anadolu Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi işbirliği ile düzenlenmektedir. YÖKDİL sınav soruları Ankara Üniversitesi tarafından hazırlanmakta, sınav organizasyonu ise Anadolu Üniversitesi tarafından gerçekleştirilmektedir.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow