hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  YDS sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM 2019 YDS sonuç tarihi

  YDS sonuçları ne zaman açıklanacak ÖSYM 2019 YDS sonuç tarihi
  expand

  YDS sonuçları, geçtiğimiz gün sınava giren adayların en çok merak ettikleri konuların başında ilk sıralarda yer alıyor. Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı - YDS 2019 sonuçlarının açıklanacağı tarih Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM tarafından ilan edildi. Peki; YDS 2019 sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte cevabı…

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  YDS sonuçları ne zaman açıklanacak? sorusunun cevabı, geçtiğimiz Pazar günü sınava giren adayların en çok araştırdıkları konular arasında ilk sıralarda yer alıyor. Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM, YDS 2019 sonuçlarının açıklanacağı tarihi ilan etti. Peki; YDS 2019 ne zaman açıklanacak? İşte, merak edilen detaylar…

  YDS SONUÇLARI NE ZAMAN YAYINLANACAK?

  2019 yılının ilk YDS sınavı 24 Mart Pazar günü gerçekleşti. Saat 10.15’te başlayan sınav 180 dakika sürdü. Sınav sonrası gözler ise YDS soru ve cevaplarına çevrildi. Ancak YDS soru ve cevapları henüz ÖSYM tarafından yayınlanmadı.

  YDS sonuçları ise 19 Nisan 2019 günü ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sayfası, ÖSYM AİS üzerinden yayınlanacak.

  YDS BU YIL 16 KEZ YAPILACAK

  2019 yılında 3 kez basılı (İlki 24 Mart Pazar günü yapıldı) 13 kez de elektronik olmak üzere toplamda 16 kez Yabancı Dil Sınavı gerçekleştirilecek. Sınava katılacak olan kişiler Arnavutça, Boşnakça, Bulgarca, Çince, Danimarkaca (Danish dili), Ermenice, Farsça, Gürcüce, Hollandaca (Dutch dili), İspanyolca, İtalyanca, Japonca, Korece, Lehçe, Macarca, Portekizce, Rumence, Sırpça, Ukraynaca (Ukraince) ve Yunanca dilleri içerisinden hangisini tercih ettiyse o dilden bilgileri ölçülmüş olacak.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  2019 YDS 2 SINAVI NE ZAMAN?

  Bu sınava katılamayan veya diğer sınavlarda da şansını denemek isteyen adaylar için YDS 2 başvuru süreci 16-24 Temmuz tarihleri arasında olacak. Sınav ise 8 Eylül 2019 tarihinde gerçekleştirilecek.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow