hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  YDS sonuçları ne zaman, hangi gün açıklanacak? ÖSYM 2021 Yabancı Dil Sınavı sonuç tarihi!

  YDS sonuçları ne zaman, hangi gün açıklanacak ÖSYM 2021 Yabancı Dil Sınavı sonuç tarihi
  expand

  Yabancı Dil Sınavı sonuçları ÖSYM tarafından belirtilen tarihte açıklanacak. Kurum sınav takvimi içerisinde 2021 YDS sonuç tarihi ile ilgili bilgileri vermişti. Peki, YDS sonuçları ne zaman açıklanacak, Yabancı Dil Sınavı sonuç sorgulama işlemleri nerede olacak?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Yabancı Dil Sınavı sonuçlarını diğer sınavlarda olduğu gibi sonuç sayfası üzerinden ilan edecek. Peki, ÖSYM’nin sonuç sayfası olan “sonuc.osym.gov.tr” adresinde YDS 2021 sonuçları hangi tarihte erişime açılacak?

  YDS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

  ÖSYM’nin sınav takviminde yer alan bilgilere göre YDS sonuçları 2 Kasım 2021 tarihinde duyurulacak. Adaylar sonuç sayfası üzerinden TC kimlik numaraları ve şifreleri ile sisteme giriş yaparak sonuç bilgisine ulaşabilecekler.

  YDS SORULARI VE CEVAPLARI YAYINLANDI

  10 Ekim’de gerçekleştirilen sınavın soruları ve cevapları ise sınavdan sonra yayınlandı. ÖSYM’den yapılan açıklamada “10 Ekim 2021 tarihinde uygulanan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavının (2021-YDS/2) Temel Soru Kitapçıkları ile Cevap Anahtarlarının %10’u aşağıdaki bağlantıda sunulmuştur. Sınava başvuran adaylar, Temel Soru Kitapçığı diziliminde verilen sınav sorularının tamamına 10 Ekim 2021 tarihinde saat 14.45'ten itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile 10 gün süreyle erişebileceklerdir.” denildi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  SORULARIN YÜZDE 10’U İÇİN TIKLAYINIZ…

  SORULARIN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ…

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow