hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  YDS sonuçları ne zaman açıklanacak? Sorular ve cevap anahtarı yayınlandı!

  YDS sonuçları ne zaman açıklanacak Sorular ve cevap anahtarı yayınlandı
  expand

  Yabancı Dil Sınavı (YDS) sonuçları ÖSYM tarafından açıklanacak. Pazar günü gerçekleştirilen sınavın ardından YDS 3 soruları ve cevap anahtarı 2 Aralık 2019 Pazartesi günü erişime açılmıştı. Peki, YDS sonucu hangi tarihte açıklanacak?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  YDS sonuçları 2019 yılında üçüncü kez gerçekleştirilen Yabancı Dil Sınavı’nın ardından Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından açıklanacak. Daha önce yayınlanan sınav takvimi içerisinde kurum sonuçların hangi tarihte erişime açılacağını duyurmuştu. Sorular ve cevap anahtarı ise sınavdan 1 gün sonra yani 2 Aralık’ta yayınlandı.

  Açıklamada yer alan detaylara göre soruların yüzde 10’luk kısmı herkese açık olarak, tamamı ise sadece sınava katılan adayların erişebileceği şekilde yayınlandı. Sınava katılan adaylar sorulara ve cevap anahtarına ÖSYM’nin AİS sayfası üzerden TC kimlik numaraları ve şifrelerini girerek ulaşabilecekler.

  ÖSYM AİS SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ…

  YDS SONUÇLARI HANGİ TARİHTE AÇIKLANACAK?

  Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin sınav takvimi içerisinde yer alan bilgilere göre Yabancı Dil Sınavı sonuçları 24 Aralık’ta erişime açılacak. Sonuçları ÖSYM’nin sonuç sayfası olan “sonuc.osym.gov.tr” üzerinden kontrol edilebilecek.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow