hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  YDS sonuçları ne zaman açıklanacak, sorular ve cevaplar yayınlandı mı?

  YDS sonuçları ne zaman açıklanacak, sorular ve cevaplar yayınlandı mı
  expand

  ÖSYM YDS 2019/2 sınavını 8 Eylül 2019 Pazar günü gerçekleştirdi. Sınava katılan adayların sorular ve cevap anahtarı için Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nden gelecek açıklamayı beklemeye başladı. Peki, YDS sonuçları ne zaman açıklanacak, kurumlar soruları ve cevapları hangi tarihte duyuracak?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  YDS soruları ve cevapları ÖSYM tarafından kısa süre içerisinde erişime açılacak. Sınavın sonuçları içinse öğrenciler birkaç hafta daha beklemek zorunda olacaklar. İşte Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı ile ilgili detaylar…

  Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi cevap anahtarının ne zaman yayınlanacağı ile ilgili bir açıklama yapmasa da önümüzdeki hafta soruların ve cevapların erişime açılması bekleniyor.

  YDS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

  ÖSYM 2019 sınav takvimi içerisinde YDS sonuçlarının erişime açılacağı tarihi paylaşmıştı. Kurumun yapmış olduğu bilgilendirmede yer alan detaylara göre 2019 / 2 sonuçları 1 Ekim 2019 Salı günü adaylara duyurulacak.

  SORULAR VE CEVAPLAR NEREDE OLACAK?

  ÖSYM AİS sayfası üzerinden soruları ve cevapları erişime açacak. TC kimlik numaraları ve şifreleri ile sisteme giriş yapan adaylar sorulara ve cevap anahtarına ulaşabilecekler.

   

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow