hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Yeni Kabine Toplantısı ne zaman, saat kaçta? 6 Haziran Kabine Toplantısı konuları 2023!

  Yeni Kabine Toplantısı ne zaman, saat kaçta 6 Haziran Kabine Toplantısı konuları 2023
  expand

  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı yeni kabinede Mehmet Nuri Ersoy ve Fahrettin Koca hariç tüm isimler değişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni kabinesini bugün ilk kez topluyor. O nedenle bugün gerçekleştirilecek olan Kabine Toplantısı konuları milyonlarca vatandaşın gündeminde yer alıyor. Peki, yeni kabinenin ilk toplantısı ne zaman, saat kaçta? İşte 6 Haziran Kabine Toplantısı konuları...

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Türkiye’de seçim süreci sona erdi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan yüzde 52’nin üzerinde aldığı oyla yeniden Cumhurbaşkanı oldu. Erdoğan, yeminini ettikten sonra yeni kabinede olan isimleri de açıkladı. Erdoğan’ın açıkladığı Kabine üyeleri ile ilk toplantı tarihi netleşti. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ikinci dönem kabinesi bugün toplanacak. Toplantıda önemli başlıklar masada olacak.

  KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN, SAAT KAÇTA?

  Yeni Kabine üyeleri ile ilk toplantı 6 Haziran Salı günü gerçekleşiyor. Saat 15:00-16:00 sıralarında Kabine'nin toplanması bekleniyor. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca haricinde yeni atanan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ve 15 bakan ilk kez Beştepe’deki Kabine Toplantı'sına katılacak. Toplantının bitiminde alınan kararlar Erdoğan tarafından kamuoyuyla paylaşılacak.

  KABİNE TOPLANTISI KONULARI 6 HAZİRAN 2023

  Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki ilk toplantısını yapacak olan yeni kabine Türkiye'nin yol haritasını ele alacak. Öncelikli gündem ekonomi olacak. Enflasyonun tek haneli rakamlara indirilmesi, deprem konutlarının en kısa sürede bitirilmesi, 1 milyon Suriyeli'nin geri dönüşü ve terörle mücadele. Yeni Kabine'nin ilk toplantısında masada olması beklenen konuların arasında ayrıca Temmuz ayında yapılması beklenen asgari ücret zammı, memur maaşı, emekli ikramiyesi gibi daha çok ekonomiye dair başlıkların olacağı ön görülüyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow