hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Yılbaşında şehir dışına çıkmak yasak mı? 31 Aralık-4 Ocak tarihlerinde özel araçla şehir dışına çıkmak yasak mı?

  Yılbaşında şehir dışına çıkmak yasak mı 31 Aralık-4 Ocak tarihlerinde özel araçla şehir dışına çıkmak yasak mı
  expand

  31 Aralık-4 Ocak tarihlerinde şehirler arası seyahat kısıtlaması olacak mı? sorusu günün en çok merak edilen soruları arasında yer alıyor. Yılbaşını şehir dışında geçirmeyi planlayanlar kısıtlama detaylarını araştırıyor. Günler öncesinden yılbaşını da kapsayan 4 günlük sokağa çıkma yasağının olacağı açıklanmıştı. Peki, yılbaşında şehir dışına çıkmak yasak mı? 31 Aralık-4 Ocak tarihlerinde şehir dışına çıkmak yasak mı?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Koronavirüs nedeniyle tüm illerimizde hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması uygulanıyor. Konuyla ilgili olarak vatandaşlar da seyahat yasağı olup olmadığına ilişkin aramalar yapıyor. İşte konuyla ilgili detaylar..

  Yılbaşında şehir dışına çıkmak yasak mı?

  Sokağa çıkma kısıtlaması getirilen süre ve günlerde (hafta içi ve hafta sonunda uygulanacak) genelgede belirtilen zorunlu hallerde şehirlerarası seyahatlere izin verilecektir.

  Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu gün ve saatlerde 81 ilde seyahat yasağı uygulanacak. Kısıtlama 31 Aralık Perşembe 21.00 ile 4 Ocak Pazartesi 05.00 arasında geçerli olacak. Bu saat dilimleri arasında seyahat yasağı bulunuyor ancak vatandaşlar seyahat izin belgesi alarak şehir dışına çıkabilir. Seyahat izin belgesini valiliklerden, kaymakamlıktan, e devletten ya da ALO 199’dan alabilirsiniz.

  Kimler seyahat izin belgesi alabilir?

  Tedavi olduğu hastaneden taburcu olup asıl ikametine dönmek isteyen, doktor raporu ile sevk olan ve/veya daha önceden alınmış doktor randevusu/kontrolü olan,

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Kendisi veya eşinin, vefat eden birinci derece yakınının ya da kardeşinin cenazesine katılmak için veya cenaze nakil işlemine refakat edecek olan (en fazla 4 kişi),

  Bulunduğu şehre son 5 gün içerisinde gelmiş olmakla beraber kalacak yeri olmayıp ikamet ettikleri yerleşim yerlerine dönmek isteyen (5 gün içinde geldiğini yolculuk bileti, geldiği araç plakası, seyahatini gösteren başkaca belge, bilgi ile ibraz edenler)

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow