hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Yılbaşında seyahat kısıtlaması var mı? 31 Aralık yılbaşında şehirlerarası yasak var mı?

  Yılbaşında seyahat kısıtlaması var mı 31 Aralık yılbaşında şehirlerarası yasak var mı
  expand

  Son dakika haberi olarak Yılbaşında sokağa çıkma yasağı olacağını Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı. Erdoğan'ın açıkladığı kısıtlama kararı sonrası yılbaşında seyahat kısıtlaması hakkında bilgiler merak edildi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Yılbaşında 31 Aralık Perşembe günü 21:00'de başlayacak olan sokağa çıkma kısıtlaması 4 Ocak 05:00'e kadar sürecek. Peki ama yılbaşında sokağa çıkma yasağı olacak mı?

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, kritik toplantı sonrası önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüs tedbirleri kapsamında yılbaşında sokağa çıkma kısıtlaması olacağını duyurdu. Erdoğan açıklamasında, "Sokağa çıkma sınırlaması, 31 Aralık perşembe saat 21'den 4 Ocak saat 5'e kadar kesintisiz uygulanacaktır" dedi. 

  Yılbaşında seyahat yasağı var mı?
  Prof. Dr. İlhan, yılbaşında uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamasını vatandaşların tatil olarak değerlendirmemesi gerektiğine vurgu yaparak, "Yine vatandaşlarımıza söylemek gerekiyor; yılbaşındaki 3 günlük 4 güne yakın kısıtlamayı tatil fırsatı olarak düşünmemeleri gerekiyor. Tatil fırsatı olarak düşünürseler hata yapmış olurlar, koronavirüs bulaşını artırmış olurlar. Şöyle bir şey olabilir; koronavirüs vaka sayısının yoğun olduğu iller için giriş-çıkış kısıtlaması yapılabilir. Her il için bu geçerli değil; ama vakaların çok olduğu yerlerde hem dışarıya doğru vakalar gitmesin hem o ile yeni vakalar gelmesin diye böyle bir yaklaşım benimsenebilir. Bu iller için hayati durumları bundan ayrı tutmak gerekir. Gıda getirenler, aşı getirenler, işi dışında il dışına çıkmak yasaklanabilir. Hem yılbaşı için hem de genel olarak bunu söylüyorum. Koronavirüs vaka sayısı yoğun olan illerde giriş-çıkış işleri olanlar dışında yasaklanabilir" diye konuştu. 

  Henüz seyahat kısıtlamasıyla ilgili resmi bir açıklama yapılmadı. 

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow