YKS 2019 üniversite tercihleri ne zaman başlayacak?

YKS 2019 üniversite tercihleri ne zaman başlayacak?

YKS 2019 oturumlarının tamamlanmasının ardından sonuçların açıklanacağı tarih beklenmeye başlandı. Sonuçların açıklanmasıyla birlikte sınavlardan elde ettikleri puanları öğrenecek olan adaylar üniversite tercihleri için geri sayıma başlayacak. Peki, YKS 2019 tercihleri ne zaman başlayacak?

TYT, AYT ve YDT olmak üzere 3 oturumun gerçekleştirildiği YKS 2019’da önümüzdeki günlerde sonuçlar açıklanacak. Sınav takvimi içerisinde sonuçların hangi tarihte açıklanacağını daha önce duyuran ÖSYM tercih süreciyle ilgili bir tarih vermemişti.


YKS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?


Üniversite öğrencisi adaylarının merakla beklediği Yükseköğretim Kurumları Sınav sonuçları 18 Temmuz 2019 tarihinde adayların erişimine açılacak. Sonuçların açıklanmasıyla birlikte tercih sürecine ilişkin detaylar araştırılmaya başlanacak.


ÜNİVERSİTE TERCİHLERİ HANGİ TARİHTE BAŞLAYACAK?


Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi konuyla ilgili net bir tarih açıklamasında bulunmasa da geçtiğimiz yıl 7 Ağustos’ta başlayıp 14 Ağustos’ta sona eren tercih sürecine benzer bir tarihin uygulanması bekleniyor. Konuyla ilgili kurumdan resmi açıklama geldiği takdirde ilgili içeriğimizde yerini alacak.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS