hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  YKS 2022 başvuru ücreti nasıl yatırılır? ÖSYM YKS başvurusu son gün bugün mü?

  YKS 2022 başvuru ücreti nasıl yatırılır ÖSYM YKS başvurusu son gün bugün mü
  expand

  YKS 2022 başvurularında süreç sona eriyor. Henüz başvurularını tamamlamamış olan adaylar son gün tamamlanmadan başvuru işlemlerini bitirmek istiyor. Peki, YKS başvurusu son gün bugün mü, 2022 YKS başvuru ücreti nasıl ödenir?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Üniversite sınavına girecek olan adayların katılımıyla gerçekleşecek olan YKS’de başvuru süreci sona eriyor. Binlerce aday önümüzdeki günlerde sorumlu oldukları alandan sınava katılacaklar ve bu sınavdan elde ettikleri puanlara göre üniversitelere tercih işlemlerini yapacaklar. Peki, başvurularda son saatlere girilirken henüz ödemelerini yapmayan adaylar ücreti nasıl yatıracak?

  YKS 2022 BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR, NASIL ÖDENİR?

  Bu yıl Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na katılacak olan adaylar katılacakları her oturum için 115 TL para yatıracaklar. Ödemeler ÖSYM’nin anlaşmalı olduğu bankalardan ve kartlı ödeme sistemi üzerinden ödenebilecek. “odeme.osym.gov.tr” adresinden YKS sınavını seçerek kart bilgileriyle kolaylıkla ödeme yapılabiliyor.

  ÖSYM ÖDEME SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ...

  ÖSYM YKS BAŞVURUSU SON GÜN BUGÜN MÜ?

  ÖSYM’nin açıkladığı başvuru takviminde yer alan bilgilere göre YKS başvurularında süreç bugün sona eriyor. 7 Mart 2022 Pazartesi günü saat 23:59’da başvuru süreci tamamlanmış olacak.

  Başvurularını tamamlayan adaylar 18-19 Haziran 2022 tarihlerinde YKS sınavlarına katılacaklar. Sınav yerleri ise sınav tarihine 2 hafta kala ilan edilecek.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow