hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  YKS BAŞVURU KILAVUZU 2023! ÖSYM YKS başvurusu nasıl yapılır, son gün ne zaman?

  YKS BAŞVURU KILAVUZU 2023 ÖSYM YKS başvurusu nasıl yapılır, son gün ne zaman
  expand

  YKS başvuruları 8 Mart itibariyle ÖSYM tarafından başlatıldı. Kurum aynı zamanda YKS sınav tarihleri bilgilerini de paylaştı. YKS başvuru kılavuzu içerisinde adayların başvurularını nasıl gerçekleştirecekleri bilgisi de paylaşıldı. Peki, binlerce adayın katılımı ile gerçekleşecek YKS başvurusu nasıl yapılır? ÖSYM YKS 2023 başvurusu son gün ne zaman?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Binlerce öğrencinin katılımı ile gerçekleşecek olan YKS 2023 için sınav ve başvuru tarihleri belli oldu. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi sınavların başvurularının hangi tarihte alınacağını duyurdu. İşte sınav ve başvuru sürecine dair tüm detaylar…

  ÖSYM YKS BAŞVURULARI NE ZAMAN?

  Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nden yapılan son dakika açıklamasında yer alan bilgilere göre YKS 2023 başvuruları 8-23 Mart 2023 tarihleri arasında yapılacak. Başvurular 8 Mart 2023 Çarşamba günü saat 12.00'de başladı.

  YKS BAŞVURU KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ...

  YKS 2023 TYT, AYT VE YDT NE ZAMAN?

  ÖSYM’nin açıkladığı sınav tarihlerine göre 2023 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2023-YKS), 17-18 Haziran 2023 tarihlerinde yapılacaktır. 17 Haziran 2023 tarihinde Temel Yeterlilik Testi (TYT), 18 Haziran 2023 tarihinde sabah oturumunda Alan Yeterlilik Testleri (AYT), öğleden sonra oturumunda Yabancı Dil Testi (YDT) uygulanacak.

  YKS BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

  YKS başvuruları ÖSYM'nin AİS sayfası üzerinden yapılabilecek. AİS sayfasına TC kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yapan adaylar başvurularını tamamlayabilecekler.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  ÖSYM AİS İÇİN TIKLAYINZ...

  YKS 2023 BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR, KAÇ TL?

  Sınava katılacak adaylar her oturum için 115 TL ödeyecekler. Ödemeler ÖSYM'nin anlaşmalı olduğu bankalardan ve kartlı ödeme sistemi üzerinden gerçekleştirilebilecek.

  ÖSYM ÖDEME SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ...

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow