hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  YKS başvuru ücreti hangi bankaya yatırılacak? 2021 YKS başvuru tarihi ne zaman bitecek?

  YKS başvuru ücreti hangi bankaya yatırılacak 2021 YKS başvuru tarihi ne zaman bitecek
  expand

  YKS 2021 sınavına katılmak isteyen adayların başvuru işlemleri 4 Şubat 2021 tarihinde başladı. ÖSYM'nin internet sitesinden yapılan açıklamada, 2021-YKS için başvuruların internet aracılığıyla bugün saat 23.59'da sona ereceği kaydedildi. Peki, YKS başvuru ücreti hangi başkaya yatırılacak ve ne kadar olacak?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Yükseköğretim Kurumları Sınavı 2021 yılında 26-27 Haziran tarihleri arasında yapılacak. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi sınava başvuruda bulunmak isteyen adaylar için süreci başlattı. Peki, başvurular nasıl yapılıyor?

  YKS BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

  Sınava katılmak isteyen aday ÖSYM’nin AİS sayfası üzerinden TC kimlik numarası ve şifresi ile sisteme giriş yaparak başvurularını tamamlayabilir.

  BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ...

  YKS BAŞVURU ÜCRETİ HANGİ BANKAYA YATIRILACAK?

  Bu yıl sınava katılacak olan adaylar her oturum için 90 TL başvuru ücreti ödeyecekler. 90 TL’lik başvuru ücreti Akbank, Albaraka Türk, Finansbank, Kuveyt Türk Katılım Bankası, Halkbank, ING Bank, Vakıf Katılım, Ziraat Bankası üzerinden ödenebilecek. Bazı bankalarda hem şubelerden hem de internet bankacılığı ve ATM’den işlem yapılabilecek. Bazı bankalarda ise şubeden işlem yapılamayacak.

  Öte yandan kurumun kartlı ödeme sistemi olan “odeme.osym.gov.tr” adresinden kredi kartı veya hesap kartı olan kişiler başvuru ücretini kolaylıkla ödeyebilecekler.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  ÖDEME YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ...

  YKS 2021 BAŞVURULARI SON GÜN NE ZAMAN?

  2021 yılında düzenlenecek olan sınava başvurular 4 Şubat 2021 tarihinde alınmaya başlandı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM), 2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2021-YKS) başvurularının bugün sona ereceğini hatırlattı. 

   

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow