hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  YKS tercihleri tamamlandı! Üniversite yerleştirme sonuçları için gözler ÖSYM’de

  YKS tercihleri tamamlandı Üniversite yerleştirme sonuçları için gözler ÖSYM’de
  expand

  YKS tercih sonuçları üniversite adaylarının yerleştirmelerine ilişkin bilgileri paylaşacak. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından açıklanacak sonuçlarla adaylar üniversite tercihleri içerisinden hangisini kazandıklarını öğrenecekler. Herhangi bir üniversiteye yerleşemeyen adaylar ise ek tercih sürecini bekleyecek. Peki, YKS tercih sonucu hangi tarihte açıklanacak?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Üniversite yerleştirme sonuçları ÖSYM tarafından kısa süre içerisinde öğrencilerin erişimine açılacak. Sonuçların açıklanmasının ardındansa kayıt süreci başlayacak. Kayıt işlemlerinin tamamlanmasının ardından boşta kalan kontenjanlar için ek tercihler başlayacak.

  Peki, YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak, adaylar yerleştirme sonuçlarına nereden ulaşabilecek?

  ÜNİVERSİTE KAYIT TARİHİ AÇIKLANDI

  YÖK tarafından belirlenen üniversite kayıtları 19 Ağustos Pazartesi günü başlayacak. Öğrenciler öncelikle kazandıkları üniversiteye internet üzerinden kayıt yaptıracaklar. Ardından kazandıkları üniversite tarafından istenen belgeleri hazırlayıp 23 Ağustos’a kadar teslim edecekler. Yani üniversite kayıtları 19 – 23 Ağustos tarihleri arasında yapılacak.

  YKS TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

  Tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağı ise henüz belli değil. Ancak üniversite kayıt tarihi göz önüne alındığında tercih sonuçlarının kayıtlardan önceki son hafta da en geç 16 Ağustos Cuma günü açıklanması bekleniyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Yerleştirme sonuçları ise “sonuç.osym.gov.tr” adresinden ya da ÖSYM AİS sayfası üzerinden öğrenilebilecek. Sonuçları öğrenmek isteyen adaylar aşağıdaki bağlantı üzerinden sonuçlar açıklandığı takdirde yerleştirme sonuçlarına ulaşabilirler.

  ÖSYM SONUÇ SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ...

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow