YÖK Atlas 2019 YKS tercih robotu: YÖK Atlas tercih robotu için tıkla

YÖK Atlas 2019 YKS tercih robotu: YÖK Atlas tercih robotu için tıkla

YÖK Atlas tercih robotu sayfası, 2019 YKS sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte en çok arananlar arasında yer alıyor. Yükseköğretim Kurulu tarafından erişime açılan YÖK Atlas sayfası üzerinden öğrenciler aldıkları YKS (AYT - TYT - YDT) puanlarıyla yapabilecekleri tercihlerle ilgili ön fikir sahibi olabiliyorlar. YÖK Atlas tercih robotu sayfasına haberimizdeki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz...

Yükseköğretim Kurumları Sınavı – YKS 2019 sonuçları açıklandı. Sonuçların açıklanmasıyla birlikte gözler YKS tercihlerine çevrildi. YKS tercihleri için öğrencilerin ön fikir sahibi olmalarına yardımcı olan YÖK Atlas erişime açıldı. Yükseköğretim Kurulu tarafından açılan YÖK Atlas sayfasında öğrenciler adeta gerçek tercihlerinin provasını yapıyorlar. İşte 2018 taban puanları referans alınarak hazırlanan YÖK Atlas tercih robotu sayfası…


YÖK ATLAS TERCİH ROBOTU NEDİR?


YÖK Atlas tercih robotu, üniversite adaylarının, üniversite ve meslek tercihi yaparken daha bilinçli tercihler yapabilmesi amacıyla hazırlanmıştır.


Yazılım bir “tercih robotu” değildir. Sadece YÖK tarafından derlenebilecek/paylaşılabilecek işlenmiş verilerin yer aldığı seçkin ve güvenilir referans kaynaktır.


YÖK ATLAS İÇİN TIKLAYIN


“Üniversite Seç” kutucuğuna üniversite ismi girerek, o üniversitedeki lisans programlarının listesini görebilirsiniz. Detayları görmek için programın üstüne tıklayabilirsiniz.


“Program Seç” kutucuğuna ilgi duyduğunuz programı (mesleği) girdiğinizde, bu isimli programların bulunduğu üniversiteleri görebilirsiniz. Detaylarını görmek istediğiniz program için üniversitesinin üzerini tıklayabilirsiniz.


TYT PUANIYLA TERCİH EDİLEBİLECEK BÖLÜMLER


YKS SONUÇLARINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS