hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  YÖK Başkanı Özvar'dan YKS adaylarına videolu mesaj: "YKS sınavı için hazırlıklar tamam"

  KAYNAKCNN TÜRK

  Yükseköğretim Kurulu Başkanı Erol Özvar, 8-9 Haziran’da gerçekleştirilecek YKS sınavına girecek adaylara seslendi. Özvar videolu mesajında, sınavın en sağlıklı ortamda yapılması için devletin ilgili tüm kurum ve kuruluşlarının gerekli tedbirleri aldığını bildirdi. 3 milyon üzerindeki YKS adaylarının ailelerine de seslenen Özvar, “Sonuç ne olursa olsun onları bekleyen uzun bir geleceğin olduğunu unutmamalıyız” dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  “YKS’de alacağınız sonuç ne olursa olsun bunu hayatınızı belirleyen tek şey olarak görmeyin. Her durumda çalışmaya, kendinizi geliştirmeye ve geleceğe bakmaya devam edin.”

  Yükseköğretim Kurulu Başkanı Erol Özvar, önümüzdeki hafta sonu gerçekleştirilecek YKS sınavı öncesinde adaylara yönelik videolu mesaj yayınladı. 3 milyon üzerindeki YKS adayına başarı dileklerinde bulunan Özvar, üç oturumda düzenlenecek sınavla ilgili en sağlıklı ortamın oluşturulması için devletin tüm kurum ve kuruluşların bütün hazırlıklarını tamamladığını ve gerekli tedbirlerin alındığını kaydetti.

  YÖK Başkanı Özvardan YKS adaylarına videolu mesaj: YKS sınavı için hazırlıklar tamam

  Özvar, üniversite kontenjanlarını belirlerken genç nüfusun yüksek öğretime yönelik güçlü seyreden erişim talebini dikkate aldıklarını belirtti. İstihdam imkanları doğrultusunda yeni programlar açıldığını bildirdi.

  “Ülkemizdeki istihdam imkanlarını ve geleceğe yönelik istihdam projeksiyonlarını da yakından takip ediyoruz. Adımlarımızı buna uygun olarak atıyoruz. İstihdam açısından öne çıkan bazı alanlarda yeni programlar açıyoruz. Bunlar arasında yapay zekaya yönelik olanlar özellikle öne çıkmaktadır.”

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  YÖK Başkanı Özvardan YKS adaylarına videolu mesaj: YKS sınavı için hazırlıklar tamam

  Diplomanın tek başına her kapıyı açabilecek bir anahtar olmadığını vurgulayan Özvar, YKS adaylarının ailelerine de seslendi.

  “YKS'den alacakları sonuçlar gençlerimizin geleceği açısından elbette çok önemlidir. Fakat, olumlu ya da olumsuz, sonuç ne olursa olsun onları bekleyen uzun bir geleceğin olduğunu ve bu sınavların sadece bir basamak olduğunu unutmamalıyız.”

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow