2018 YÖKDİL sınav sonuçları bugün açıklanır mı? Anadolu Üniversitesi YÖKDİL sorgulama

2018 YÖKDİL sınav sonuçları bugün açıklanır mı? Anadolu Üniversitesi YÖKDİL sorgulama

Yabancı dil sınavı olan 2018 YÖKDİL sınav sonuçları, Anadolu Üniversitesi YÖKDİL sorgulama sayfasında ne zaman açıklanacak? Resmi açıklama geldi mi? Sınav 22 Eylül 2018 tarihinde yapılırken, sınavın ardından bir ay geçti.

YÖKDİL sınav sonuçları, 22 Eylül 2018 tarihinde yapılırken, aradan bir ay geçti. Anadolu Üniversitesi tarafından gerçekleşen sınav sonrası merak edilen soru bugün cevaplanabilir.

22 Eylül 2018 tarihinde YÖK tarafından yabancı dil sınavları gerçekleşti. Sınavda toplam 80 soru soruldu, 80 soruya 180 dakikada cevap verildi. Anadolu Üniversitesi, ÖSYM sınav sistemi olan 4 yanlış bir doğruyu götürme uygulamasını yapmıyor, sadece doğru yapılmış sorular baz alınıyor.

ÜNİVERSİTE TARAFINDAN SONUÇLAR NE ZAMAN AÇIKLANIR?

Sınavın ardından 16 gün geçti. Sınava giren adaylar sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağına dair sorgulaması devam ederken, Anadolu Üniversitesi sonuç açıklanma tarihi üzerinden resmi açıklamada bulunmuyor. İlkbahar dönemi sınav sonuçları, sınavın ardından 20 gün geçtikten sonra açıklandı. Sınav sonuçlarının 11-12 Ekim tarihlerinde açıklanması bekleniliyor.

SONUÇLARIN AÇIKLANACAĞI SAYFAYA GİTMEK İÇİN TIKLAYINIZ

SINAVLAR NASIL DEĞERLENDİRİLİYOR?

Değerlendirme 100 (yüz) puan üzerinden, yalnızca doğru cevaplar dikkate alınarak yapılacak, yanlış cevaplar sınav sonucuna etki etmeyecektir Adayın birden fazla cevap verdiği sorular yanlış kabul edilecektir. Sınavdan sonra yapılan analizlerde bir testteki sorulardan herhangi biri, biçimsel veya bilimsel bir nedenle “geçersiz” sayıldığı takdirde, sınava giren adayların ilgili soruyu doğru cevapladığı kabul edilecektir. Puan hesaplamasında [Puan = (Doğru Sayısı / Soru Sayısı) × 100] formülü kullanılacaktır.

 

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS