YÖKDİL sonuçları ne zaman açıklanır? | YÖKDİL sonbahar 2018

YÖKDİL sonuçları ne zaman açıklanır? | YÖKDİL sonbahar 2018

YÖKDİL sonbahar sınavı 22 Eylül 2018 tarihinde yapılırken YÖKDİL sonuçları, ne zaman açıklanır, sorusunun cevabı Anadolu Üniversite sorgulama sayfasında. Kurum tarafından bu zamana dek resmi açıklama yapılmazken, sınavın ardından 30 gün geçti.

YÖKDİL sınav sonuçları, 22 Eylül 2018 tarihinde yapılırken, aradan bir ay geçti. Anadolu Üniversitesi tarafından gerçekleşen sınav sonrası merak edilen soru bugün cevaplanabilir.

22 Eylül 2018 tarihinde YÖK tarafından yabancı dil sınavları gerçekleşti. Sınavda toplam 80 soru soruldu, 80 soruya 180 dakikada cevap verildi. Anadolu ÜniversitesiÖSYM sınav sistemi olan 4 yanlış bir doğruyu götürme uygulamasını yapmıyor, sadece doğru yapılmış sorular baz alınıyor.

YÖKDİL SONUÇ SORGULAMA SAYFASINA GİTMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Alana özgü ilk akademik dil sınavı olan YÖKDİL, mevcut Yabancı Dil Sınavı'nın (YDS) yanında, adayın alanındaki (fen, sosyal ve sağlık) İngilizce, Almanca, Fransızca ve Arapça yeterliliğini belirlemeye yönelik “akademik yabancı dil sınavı” niteliği taşıyor.

Bu sınava yükseköğretim kurumlarında lisansüstü eğitim ve doçentlik sınavına başvurmak isteyen adaylar ile üniversitelerce akademik yükseltmelerde kendilerinden akademik dil yeterliliği puanı istenen adaylar katılabilir.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS