YÖKDİL soruları ve cevap anahtarı açıklandı! (ÖSYM YÖKDİL soruları)

YÖKDİL soruları ve cevap anahtarı açıklandı! (ÖSYM YÖKDİL soruları)

YÖKDİL soruları ve cevapları ile sınava katılan adaylar resmi olmayan sonuçlara göre ilk bilgilere ulaşacaklar. İşaretledikleri şıkları göz önüne alarak ortalama puanlarını tespit edebilecek olan kişiler sonuçların açıklanmasıyla birlikte de resmi olarak elde ettikleri sonucu öğrenecekler. İşte YÖKDİL soruları ve cevapları ile ilgili tüm detaylar...

YÖKDİL sınavı 3 Kasım 2019 Pazar günü Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından gerçekleştirildi. Sınava katılan kişiler ise sorular ve cevaplar ilgili açıklamalar için ÖSYM’den gelecek duyuruyu beklemeye başladı. İşte YÖKDİL 2019 sınavı ile ilgili detaylar…


YÖKDİL SORULARI VE CEVAPLARI ERİŞİME AÇILDI!


ÖSYM’den konuyla ilgili resmi bir tarih açıklaması gelmese de soruların ve cevap anahtarı 4 Kasım'da erişime açıldı. YÖKDİL sonuçlarının da 28 Kasım 2019 tarihinde adaylara duyurulacağı öğrenildi. Sorular ve cevaplar ise kurumun AİS sayfası üzerinden öğrenilebiliyor.


ÖSYM AİS SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ...


Sınava katılan kişiler sonuçları Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin diğer sınavlarında olduğu gibi “sonuc.osym.gov.tr” adresinden TC kimlik numaraları ve şifrelerini girerek öğrenebilecekler.


ÖSYM SONUÇ SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ...


SINAV DEĞERLENDİRİLMESİ NASIL YAPILIYOR?


Değerlendirme 100 (yüz) puan üzerinden, yalnızca doğru cevaplar dikkate alınarak yapılacak, yanlış cevaplar sınav sonucuna etki etmeyecektir Adayın birden fazla cevap verdiği sorular yanlış kabul edilecektir. Sınavdan sonra yapılan analizlerde bir testteki sorulardan herhangi biri, biçimsel veya bilimsel bir nedenle “geçersiz” sayıldığı takdirde, sınava giren adayların ilgili soruyu doğru cevapladığı kabul edilecektir. Puan hesaplamasında [Puan = (Doğru Sayısı / Soru Sayısı) × 100] formülü kullanılacaktır.


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS