hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  YSK Başkanı Ahmet Yener kimdir? YSK Başkanı hangi görevlerde yer aldı?

  YSK Başkanı Ahmet Yener kimdir YSK Başkanı hangi görevlerde yer aldı
  expand

  YSK başkanlığına seçilen isim 2020 yılından bu yana Yüksek Seçim Kurulu üyeliği bulunan Ahmet Yener oldu. Yener daha önce Yargıtay’da da önemli görevlerde yer almıştı. Peki, yeni YSK Başkanı Ahmet Yener kimdir?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Yüksek Seçim Kurulu’nda başkanlığa seçilen isim Ahmet Yener oldu. Yener 16.01.2020 tarihinden bu yana YSK’da görev alıyordu.

  YSK BAŞKANI AHMET YENER KİMDİR?

  13/04/1966 tarihinde Beypazarı’nda doğmuştur. Ankara İmam Hatip Lisesini bitirmiş, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1989 yılında mezun olduktan sonra, askerliğini Ankara’da kısa dönem olarak yapmıştır. Ankara hakim adayı olarak mesleğe başlayan Yener; sırasıyla Baykan, Yığılca, Sivrihisar, Osmaniye ve Kırıkkale Hâkimliği görevlerinde bulunmuştur. 22/12/2011 tarihinde Yargıtay Üyeliğine seçilen Ahmet Yener, halen Yargıtay Yirmibirinci Hukuk Dairesi Üyesi olarak görevini sürdürmektedir.

  “İş Kazaları ve Meslek Hastalıklarından Kaynaklanan Tazminat Davalarında Görev ve Yetki”, “İş Kazaları ve Meslek Hastalıklarından Kaynaklanan Manevi Tazminat Davaları”, “İş Kazası ve Meslek Hastalığı”, “İş Kazaları ve Meslek Hastalıklarından Kaynaklanan Maddi Tazminat Davaları” adlarında ortak çalışmaya dayalı dört adet eseri bulunmaktadır. Evli ve üç çocuk babasıdır.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow