hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Yunan adaları! Vizesiz gidilecek yunan adaları! Hangi yunan adalarına vizesiz gidiliyor?

  Yunan adaları Vizesiz gidilecek yunan adaları Hangi yunan adalarına vizesiz gidiliyor
  expand

  Yunan adalarına vize muafiyeti yakında başlıyor. Birçok vatandaş 7 günlük vize muafiyetinin uygulanacağı adaları araştırıyor. 10 ada belli oldu. Peki ama yunan adaları vize serbestisi hangi tarihte başlıyor?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Atina ziyaretinde ortak basın toplantısı düzenleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Miçotakis'in açıklamaları sonrasında Yunan adalarına 7 gün vize muafiyeti araştırılmaya başlandı.  Peki Yunan adalarına 7 günlük vize muafiyeti için hangi adalar geçerli, tarih verildi mi?

  Yunanistan Başbakanı Miçotakis Türkiye-Yunanistan ilişkilerinin yeniden canlandırılmasına karar verildiğini açıklarken ''Vize meselesinde de daha yakın bir iş birliği konusunu ele aldık. Vize meselesinde Türk öğrenciler ve Avrupalı öğrenciler arasında muaf meselesini de ele aldık. 10 Yunan adasında Türk vatandaşlarının 7 gün vizesiz seyahat etmesi konusunda karar olarak ele aldık.'' ifadelerini kullandı.

  Tarih henüz belirlenmezken ilerleyen süreçte konuya dair detayların Dışişleri Bakanlığı tarafından açıklanması bekleniyor. 10 Yunan adası ise Sakız, Samos, Kos, Rodos, Simi, Meis, Midilli, Limni, Kalymnos, Leros olarak duyuruldu. 

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow