hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Yürekler ağza geldi... Metrelerce yüksekten atlarken halat koptu!

  Yürekler ağza geldi... Metrelerce yüksekten atlarken halat koptu
  expand

  Tayland’ın en önemli turistik merkezlerinden biri olan Pattaya’da, bungee jumping atlayışı yapan bir kişi adeta ölümden döndü. Hong Konglu bir turist, atlayışını gerçekleştirdikten saniyeler sonra halatın kopmasının ardından suya düştü. Korku dolu anları CNN International'a anlattı...

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Cesaretini toplayıp metrelerce yüksekliğe çıktı, atlayışını yaptı… Ancak gözlerini açtığında suyun içerisinde olduğunu fark etti.

  Tayland’ın en önemli tatil merkezlerinden Pattaya’da yürekler ağza geldi.

  Şehrin kuzeybatısında yer alan Changthai Thappraya adlı macera parkında Hong Konglu bir turist, arkadaşlarının da etkisiyle bungee jumping yapma kararı aldı. Ancak hiç beklemediği bir şekilde tatili felakete dönüştü.

  Yürekler ağza geldi... Metrelerce yüksekten atlarken halat koptu

  Gözlerini kapatıp metrelerce yükseklikten atladıktan sonra tam suya yaklaştığında halat koptu.

  CNN International’a konuşan Mike aldı turist, halat koptuktan sonra sol tarafına doğru suya düştüğünü, bu sebeple de vücudunun sol tarafındaki yaraların daha ağır olduğunu söyledi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Çok yüksek olduğu için atlayışı esnasında gözlerini kapadığını anlatan Mike, “Gözlerimi açtığımda halatın koptuğunu anladım, etrafım suyla çevriliydi.” dedi.

  Su yüzeyine kendi çabaları ile çıkmayı başardığını söyleyen turist, macera parkının bungee jumping masrafları ile birlikte Tayland'daki röntgen ve ultrason taramalarını karşıladığını söyledi.

  Parkın kurucusu ise kazayı doğrulayarak, ilk kez böyle bir durumla karşılaştıklarını söyledi ve halatın kopmasından hemen sonra çalışanlarının müdahale edip Hong Konglu turisti sudan çıkardıklarını belirtti.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow