hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Zeytinburnu seçim sonuçları 2019… İstanbul Zeytinburnu oy oranları  

  Zeytinburnu seçim sonuçları 2019… İstanbul Zeytinburnu oy oranları
  expand

  Zeytinburnu seçim sonucu ve İstanbul oy oranları seçim 2019 sayfasında seçmenlerle paylaşılmaya devam ediyor. 23 Haziran oy oranlarını belirlemek üzere sandık başına giden seçmenler İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için tercihlerini belirlediler. İşte Zeytinburnu seçim sonuçları ile ilgili detaylar ve İstanbul oy oranları…

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İstanbul Zeytinburnu seçim sonuçları 21 adayın yer aldığı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde oy oranlarını belirleyen ilçelerden oldu. 17 bağımsız adayın ve 4 partili adayın yer aldığı seçimlerde seçmenlere tek zarf ve tek oy pusulası verildi.

  Zeytinburnu oy oranları ile ilgili detayları merak eden seçmenler ise sonuçlara İBB seçimlerine özel olarak hazırlanan “seçim 2019” sayfası üzerinden ulaştı.

  31 bin 186 sandığın kurulduğu 39 ilçede seçmenler sandık başına gitti. Oy verme işlemleri saat 08:00’de başladı ve saat 17:00’de sona erdi. Oy kullanma işlemlerinin tamamlanmasıyla birlikte sandıklar açıldı ve kesin olmayan sonuçlar belli oldu.

  Zeytinburnu seçim sonuçları için yarışan adayların elde ettikleri oranlar il genelindeki genel tabloyu da etkiledi.  İstanbul Zeytinburnu oy oranları ile ilgili tüm detaylar, elde edilen oy oranları, ayrıntılı analizler ve önceki seçimlerde elde edilen sonuçlar hızlı ve anlaşılabilir bir şekilde seçim 2019 sayfasında yerini aldı. 

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  ZEYTİNBURNU OY ORANLARI

  Millet İttifakı      52.09% EKREM İMAMOĞLU

  Cumhur İttifakı 47.13% BİNALİ YILDIRIM

  Saadet Partisi    0.53%    NECDET GÖKÇINAR

  Vatan Partisi      0.16%    MUSTAFA İLKER YÜCEL

  Diğer     0.09%

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow