hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Zonguldak maden ocağındaki göçükte ölü ve yaralı var mı? Son dakika Zonguldak haberleri!

  Zonguldak maden ocağındaki göçükte ölü ve yaralı var mı Son dakika Zonguldak haberleri
  expand

  Zonguldak’ta meydana gelen maden ocağındaki göçük sonrasında bölgeye çok sayıda yardım ekibi gönderildi. Maden ocağında kalan kişilerin kurtarılma çalışmaları devam ederken madenci yakınları da ocağın olduğu bölgeye ulaştı. Peki, Zonguldak maden ocağındaki göçükte ölü ve yaralı var mı? İşte Son dakika Zonguldak maden ocağı haberleri…

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Olay Ereğli ilçesi Kandilli mevkiinde TTK’ya bağlı Armutçuk Müessesi’ne ait maden ocağında yaşandı. GİMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil, İHA muhabirine yaptığı açıklamada, olayı öğrenir öğrenmez olay yerine hareket ettiklerini ve göçük sonrası ellerine net bir sayı ve bilgi ulaşmadığını belirterek, bölgede çalışan maden işçilerinin başlarına taktıkları baretlerde yer alan çiplerin incelenerek kaç kişi olduğunun tespit edilmesi için çalışma yapıldığını söyledi. Öte yandan göçük ihbarı sonrası AFAD, UMKE, sağlık, polis ve TTK tahlisiye ekipleri de bölgeye sevk edildi.

  ZONGULDAK VALİSİ'NDEN AÇIKLAMA

  TRT Haber'e konuşan Zonguldak Valisi Osman Hacıbektaşoğlu, "İçeride 280 kişi var, 4 kişi etkilendi. Biri canlı olarak kurtarıldı. 1 kişi ağır yaralı. 2 kişi den canlı ses alınabiliyor.  75 kişilik ekiple müdahale başladı." dedi.

  BELEDİYE BAŞKANI ALAN: GÖÇÜK ALTINDA 4 ARKADAŞIMIZ VAR

  Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan CNN TÜRK canlı yayınında ilk bilgileri aktardı. Alan, 4 işçimizin göçük altında olduğu, bir tanesinden ses alınamadığı 3 tanesinden ses alındığı ve ses alınan 3 kişi için kurtarma çalışmasının başlatıldığını söyledi. Başkan Alan göçüğün saat 13.45 gibi gerçekleştiğini aktardı.

  ZONGULDAK EREĞLİ MADEN OCAĞINDA ÖLÜ VE YARALI VAR MI?

  Meydana gelen göçük sonrasında ilk acı haber geldi. Belediye Başkanı Alan, göçük altında 4 işçinin bulunduğunu ifade etti. Bu işçilerden 3’ünden ses alınırken 1 işçiden ise ses alınamadığı bilgisi paylaşıldı. Yapılan son dakika açıklamasında göre madende 1 işçinin cansız bedenine ulaşıldı. Enerji Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada ise göçükte kalan 4 işçiden 3'ünün yaralı olarak kurtarıldığı ifade edildi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Zonguldak maden ocağındaki göçükte ölü ve yaralı var mı Son dakika Zonguldak haberleri

   

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow