hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow
    Cem Yılmaz

    Cem Yılmaz

    1972 doğumlu. Kadıköy Anadolu Lisesi’nin ardından Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Marmara Üniversitesi’nde İngilizce İşletme masterı yaptı.

    1993 yılında okurken spor spikerliğine başladı. TGRT’de spor haberlerinin ve maç anlatımlarının yanı sıra dönemin ilk spor magazin programı olan Tele Kritik’i sundu. Sonraki yıl Kanal 6’da Spor Vizyon ve Stadyum programlarını sundu. Ligde ve Avrupa kupalarında maçlar anlattı. 1997’de ligin yayıncı kuruluşu olan CINE 5’e transfer oldu. Türkiye Süper ligi ve İngiltere premier ligi maçlarını anlattı. 1999 yılında Lig yayın ihalesinin Star (Tele On) tarafından alınmasının ardından Star’a transfer oldu. Burada yine lig maçlarının yanı sıra 5 yıl Şampiyonlar Ligi maçlarını anlatırken, çeşitli futbol programları sundu.

    2004’te CNN TÜRK’e transfer oldu. İleri Üçlü ve ardından Futbolmania programlarının yapımcı ve sunuculuğunu yaptı. 2005-2007 yılları arası Formula 1 yarışlarını anlattı. 2007’de Kanal 1’e geçti. Burada Spor Servisi Müdürlüğü göreviyle birlikte Mustafa Denizli ile Futbol Merkezi programının yapımcı ve sunuculuğunu yaptı. 2009’da tekrar DTV bünyesine döndü. Spor kanallarında çeşitli programlar sunmaya, Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi maçlarını anlatmaya devam ederken yeniden CNN TÜRK’ün ekran yüzü oldu. Birçok yapım ve programın içinde yer aldı. Kanal D Spor yayınlarının da sorumluluğunu üstlenen Cem Yılmaz, 2014 yılından bu yana CNN TÜRK ve Kanal D Spor Direktörü olarak görev yapmaktadır.