1. TV CNN TÜRK
  2. Ekran Yüzleri

Cem Yılmaz

1972 doğumlu. Kadıköy Anadolu Lisesi ve ardından Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Marmara Üniversitesi’nin İngilizce İşletme master programını tamamladı.

Okurken başladığı spor spikerliğinde Kanal 6 ve TGRT’de Sporvizyon ve Tele Kritik programlarını sundu. Ligde ve Avrupa kupalarında maçlar anlattı ve 1997’de ligin yayıncı kuruluşu olan CINE 5’e transfer oldu. 2,5 yıl lig maçlarını sundu. Lig yayın ihalesinin Star (Tele On) tarafından alınmasının ardından Star’a transfer oldu. Burada yine lig maçlarının yanı sıra 5 yıl Şampiyonlar Ligi maçlarını anlattı ve çeşitli programlar sundu.

2004’te CNN TÜRK’e transfer oldu. İleri Üçlü ve ardından Futbolmania programlarının yapımcı ve sunuculuğunu yaptı. 2005-2007 yılları arası Formula 1 yarışlarını anlattı. 2007’de Kanal 1’e geçti. Burada spor servisi müdürlüğü göreviyle birlikte Mustafa Denizli ile Futbol Merkezi programının yapımcı ve sunuculuğunu yaptı. 2009’da tekrar Doğan Grubu bünyesine döndü ve spor kanallarında çeşitli programlar sunmaya, Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi maçlarını anlatmaya başladı. 2010 yılından itibaren CNN TÜRK ekranında da yer almaya başlayan Cem Yılmaz, 2014 yılından bu yana CNN TÜRK ve Kanal D Spor Müdürü olarak görev yapmaktadır.

Evli ve bir çocuk babasıdır.

 
LG
MD
SM
XS