Fulya Kalfa

Ankara doğumlu. Hayatının büyük bölümünün geçtiği başkentte lise eğitimini Özel Arı Lisesi'nde tamamladı. Bilkent Üniversitesi, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu.

Okumak ve yazmak her zaman tutkusu oldu. Bu sebeple üniversitede bölümünü keyifle okudu. Ayrıca Kalfa, Sadri Alışık Kültür Merkezi Temel Oyunculuk bölümü mezunu. Aldığı sahne eğitiminin ekran önünde kendisine rahatlık ve avantaj sağladığını düşünüyor. Fulya Kalfa'nın medya dünyasında ilk çalışmaları ise 2005 yılında tv8'de başladı. Ankara'da Erkan Tan ile Başkent'ten programında başlayan kariyerinde yapımcılık, editörlük ve yönetmenlik yaptı. Siyasetten sanata, hayatın içinden insana dokunan her konuda yüzlerce programın yapımına ve yönetimine katkıda bulundu. Yine önemli konukları ve konuları ekrana getiren birçok siyaset programının da yapımlarını üstlendi. Daha sonra televizyonculuk hayatına İstanbul'da yön verme kararı aldı. tv8'de çok sayıda müzik-eğlence ve life-style programın yapımında çalıştı, yönetmenliğini yaptı. Onlarca programa imza attıktan sonra buradaki çalışma hayatını noktaladı.

Aldığı eğitimlerini, deneyimlerini ve çok sevdiği sporu ekran önünden izleyicilerle paylaşmayı isteyince; Kanal 7/24 - daha sonra Ciner Yayın Grubu tarafından alınıp ismi HT 7/24 Spor olarak değiştirilen spor kanalının spikeri ve sunucusu oldu. Orta Saha ve Transfer Dosyası isimli programlarının içeriklerini hem kendi hazırladı hem sundu hem de yorumlarda bulundu. Bu arada en büyük tutkularından olan yazmayı da ihmal etmedi ve sporla ilgili yazılarını kendine ayrılan köşede okuyucularına ulaştırdı.

Tekrar haberciliğe dönerek ekran yolculuğuna 2016 yılında Habertürk TV’de devam etti. Gece bültenlerinin yanı sıra farklı saatlerde haberleri sundu. Kalfa, Habertürk TV'de Ana Haber bültenlerinin de spikerliğini üstlendi.

Habercilik kariyerine CNN TÜRK ekranında devam eden Fulya Kalfa, hafta içi her gece saat 23:00-01:00 arasında yayınlanan Günün Sonu programıyla izleyicileriyle buluşuyor. 24 saatte yaşananlar, güne damga vuran haberler, hayata insana dokunan olaylar, farklı bir süzgeçten geçirilip güne nokta; Günün Sonu’nda konuluyor ve yeni günün ilk saatlerinin ilk manşetleri bu programda atılıyor.

Fulya hayvanseverliğiyle ön plana çıkıyor. Sadece sevmekle yetinmeyip hayvan haklarının savunulması ve iyileştirilmesi için gönüllü olduğunu her fırsatta dile getiriyor. Ailesini çok seviyor, boş vakitlerini sevdikleriyle geçirmeye çalışıyor. Uzun yürüyüşler ve spor olmazsa olmazı. Her fırsatta kulağından çıkartmadığı kulaklıklarıyla müzik dinlemekten kendisini alamıyor. Geniş yelpazede müzik zevki olduğunu söylemek mümkün.

İnsanın sevdiği işi yaparsa hiç çalışmış olmayacağı görüşünü benimsiyor ve "Ben hayatımda bir gün bile çalışmadım" diyerek mesleğine ne kadar aşkla bağlı olduğunu dile getiriyor.

 

 

 
LG
MD
SM
XS