hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow
  Hakan Çelik

  Hakan Çelik

  10 Eylül 1969’da Beyoğlu’nda doğdu. 1990 yılında İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi'nden mezun oldu.

  Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde Avrupa Birliği’nin Siyasi Yapısı, İletişim Fakültesi'nde ise Radyo Televizyon Sinema bölümünde Bilim Kurgu Sineması üzerine yüksek lisans programlarına devam etti.

  1988’de Günaydın Gazetesi’nde yazmaya başlayan Çelik, aynı zamanda Türkiye'nin ilk özel radyocularındandır. Radyoculuğa 1990'ların başında İskoçya’daki Glasgow BBC’de staj yaparak adımını attı. Aynı dönemde dünyanın en köklü gazetelerinden The Herald'da kısa bir süre çalıştı.

  Hürriyet Gazetesi’nin radyosu Hür FM 92.5’in (Şimdiki CNN TÜRK Radyo) kurucuları arasında yer aldı ve radyonun genel müdürlüğünü yaptı. Haber programları için Show Radyo, Genç Radyo ve NTV Radyo’da mikrofon başına geçti.

  1992 yılında İngiltere Dışişleri Bakanlığı’nın bursuyla Londra’ya gitti. Almanya, Japonya, Fransa ve ABD hükümetlerinin davetleriyle bu ülkelerde akademik seminerlere katıldı, konferanslarda konuşmacı olarak yer aldı. Dünyanın 100'ü aşkın ülkesinde gazeteci olarak bulundu. Çeşitli programlara katılmak üzere bugüne kadar 10 kez Japonya’ya gitti. Türkiye’deki az sayıda Japonya uzmanından biridir.

  Hakan Çelik, 3 yıl boyunca Habertürk televizyonunda 'Weekend' isimli hafta sonu kuşağını hazırlayıp sundu. Şubat 2008 - 2012 arasında Kanal 24'te "Hafta Sonu Moderatörü" olarak sabah kuşağında ekrana çıktı. 2010 - 2011 yayın döneminde TRT Ankara Radyosu’nda "Haber - Yorum" programını hazırlayıp sundu.

  Şimdiye kadar Yunanistan Başbakanı Kostas Karamanlis, Küba Devlet Başkanı Fidel Castro, Hıristiyan dünyasının ruhani liderleri Papa 16. Benediktus, Papa Francis, Rum Ortodoks Patriği I. Bartholomeos ve Rus Patrikleri Alexy II ve Kiril’in de aralarında bulunduğu isimlerle röportajlar yaptı.

  Müzikle ilgili çalışmalarına da devam eden Hakan Çelik, büyük bir ses ve müzik arşivine sahiptir. Aynı zamanda bir seslendirme sanatçısı olup, çeşitli programlar, diziler ve TV yayınları için seslendirmeler yapmaktadır.

  Trenler ve uçaklardan otomobillere kadar çok çeşitli ilgi alanlarına sahip olan Çelik, aynı zamanda dünya çapında tanınmış otomobil/teknoloji/seyahat yazarıdır.

  1997 yılından bu yana Posta Gazetesi'nde köşe yazarlığı yapan Hakan Çelik, 2005’ten itibaren gazetenin Ankara Temsilciliği görevini de yürütüyor.

  CNN TÜRK’te "Parametre" programına ve "CNN TÜRK Ana Haber"e yorumcu olarak katıldı.

  Cumartesi sabahları ekrana gelen "Hafta Sonu" programını sunuyor.

  Kesintisiz 26 yıldır radyo yayınları yapan Hakan Çelik, TRT 3 Radyosu'nda her cumartesi saat 16.00’da kendisinin hazırlayıp sunduğu "Tren Yolculuğu" programı ile dinleyicilerine ulaşıyor.

  Twitter ve Instagram’da @hakanchelik hesabını kullanıyor.