{$ day.Temps.HighTemp $} °

İlk ve Acil Yardım programı hakkında mutlaka bilinmesi gerekenler

İlk ve Acil Yardım programı hakkında mutlaka bilinmesi gerekenler

Her yıl milyonlarca öğrenci üniversiteye geçiş sınavlarına katılmaktadır.

Sınava katılan öğrencilerden İlk ve Acil Yardım programını düşünen adayların, program hakkında mutlaka bilmesi gerektiği, bölümün kapsamı, amacı, adaylarda olması gereken nitelikler ve çalışma alanları gibi önemli bilgileri İlk ve Acil Yardım programını düşünen adaylar için derledik.

Buna göre ''İlk ve Acil Yardım programı nasıl? '', ''İlk ve Acil Yardım programı mezunlarının çalışma alanları'', ''İlk ve Acil Yardım programı iş imkanları'', ''İlk ve Acil Yardım programı taban puanları'' gibi merak edilenleri, haberimizin devamında bulabilirsiniz. İşte İlk ve Acil Yardım programı ve merak edilenler.

Programın amacı

TYT Puan türünden öğrenci alan İlk ve Acil Yardım programının amacı, hastane öncesi acil tıbbi durumdaki hasta ve yaralılara ilk ce acil yardım uygulamalarını yapabilecek, hasta ve yaralıların ambulanslarla güvenli, hızlı bir şekilde sağlık kurumlarına ulaşmalarını sağlayabilecek, alanında donanımlı, nitelikli sağlık teknikerleri yetiştirmektir.

İlk ve acil yardım programında alınan dersler

İlk ve Acil Yardım programında öğrenciler Anatomi, Fizyoloji, Acil Hasta Bakımı, Tıbbi Terminoloji, Ambulans Servis Eğitimi gibi dersleri görmektedir.

İlk ve acil yardım programı çalışma alanları

İlk ve Acil Yardım programından mezun olan öğrenciler Patamedik unvanını almaktadır. Programdan mezun olan öğrenciler hastanelerin acil servislerinde, ambulans hizmetlerinde çalışabilme imkanı bulunmaktadır.

İlk ve acil yardım programı başarı sıralamaları ve taban puanları

İlk ve Acil Yardım Programı TYT puan türünden öğrenci kabul etmektedir. İlk ve Acil Yardım programı birçok Vakıf ve Devlet Üniversitesi'nde bulunmaktadır. İlk ve Acil Yardım programının taban puanları / başarı sıraları üniversiteden üniversiteye göre farklılık göstermektedir. Bu noktada öğrenciler, elde ettikleri puan ve sıralamalarına göre kendilerine uygun olan İlk ve Acil Yardım programını, ÖSYM'nin her yıl paylaşmış olduğu üniversite ve bölümlerin taban-tavan sıralamaları kılavuzundan inceleyebilirler.

 

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS