Öğrenci gözünden öğrenci evinde yaşamak

Öğrenci gözünden öğrenci evinde yaşamak

Üniversite hayatını öğrenci evinde geçirmek isteyenler için öğrenci gözünden öğrenci evinin zorlukları, kolaylıkları, üzüntüleri ve eğlencelerinden bahsedeceğiz.

Herkesin bildiği gibi üniversite deyince ilk akla gelen öğrenci evidir. Hele de dışarıda okuyorsanız.


İlk kurulan hayaller lise arkadaşlıklarıyla birlikte aynı yerin yazılıp aynı evde kalınacağıdır. Kimileri şanslı olup okulun başından itibaren hiç yalnızlık çekmeden arkadaşlarıyla birlikte aynı evde kalır, kimilerine kader daha farklı vurup bütün arkadaşlarınız aynı yere çıkarken siz kendinizi bambaşka bir yerde bulursunuz.


En Popüler Mühendislik Dalları


Ama ne olursa olsun kafanızda eve çıkma gibi bir düşünce varsa ister dostlarınızla ister yeni tanışacağınız insanlarla eve çıkarsınız. Eve çıkacak insanlar belirlenip ayarlandıktan sonra kendinize güzel bir ev bulmak kalıyor. Çevreyi bilmemeniz durumunda kendinizi direk emlakçının avucunda bulursunuz. Ama çoğu yazımızda bahsettiğimiz gibi emlakçıya gittiğiniz de evde kaç kişi kalacağınızı söylemenizi tavsiye etmem. Çünkü akıl alınmayan bir sistemle size kişi üzerinden bir kira bedeli çıkartabilirler. Evi tuttuk, şimdi içini yerleştirme işlemi geliyor. Bu noktada en iyi seçeneğiniz bulunduğunuz üniversitenin öğrencilerinin ellerinden çıkarttıkları eşyaları koyduğu 2.el eşya sayfaları olacaktır. Eğer böyle bir durum yoksa direk ikinci elcilerin yolunu tutun.


Endüstri Mühendisliği Hakkında Mutlaka Bilinmesi Gerekenler


Ev tutma ve yerleştirme işi tamamlandı. Artık yaşayabileceğiniz, arkadaşlarınızla sabahlara kadar oturup eğlenebileceğiniz bir eviniz var. İlk başlarda herkesin hevesle yaptığı temizlik, bulaşık ve yemek işlerinin artık zor gelip çeşitli bahanelerle kaçıldığı duruma geldik. Eğer şu anda bu noktaya vardıysanız anlayın ki artık bir öğrenci evindesiniz. Bundan sonra yapacağınız her şey bu durumu düzeltmek ve yoluna koymak için olacaksa da ilk halinize dönmek çok zor olacaktır maalesef. Belki kavgalar edeceksiniz, belki aranızdan hiç su sızmayan arkadaşlarınızla küseceksiniz, belki hayatınızın aşkını bulacaksınız ama emin olun ne olursa ilerde hep mutlulukla hatırlayacaksınız.


İİBF'nin Yükselen Gücü: Uluslararası Ticaret Ve Lojistik


Artık yavaş yavaş vizelerinizin başlandığı haftalara geliyoruz. Bu haftalar okullar açıldıktan sonra ki geçen arada yaptığınız sonu gelmez sohbetlerin, gecenin bir yarısında dışarı çıkıp arkadaşlarla bir yerlere gitme eğlencelerinin, sabahlara kadar oynanan FİFA, PES gibi oyunların keyfinden mahrum kalma haftaları olacak sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü artık siz birinin ''hadi ders çalışalım artık ''lafını duyup çalışmaya başladıktan sonra ''bir el 101 oynayalım çalışırız '' kelimeleri arasında dolaşan bir öğrenci evinde kalıyorsunuz. İstisnalar kaideyi bozmaz tabi ki.


Küçük Şehirde Üniversite Okumak


Eğer gerçekten üniversite zamanınızın belirli bir kısmını okulunuza ve derslerine ayırabilirseniz hem anlatmaya bitiremeyeceğiniz bir öğrencilik hem de geleceğinizi kurtaracak bir mesleğe sahip olursunuz.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS