Öğrenciler Kıbrıs üniversiteleri hakkında yeterli bilgiye ulaşamıyor

Öğrenciler Kıbrıs üniversiteleri hakkında yeterli bilgiye ulaşamıyor

Üniversite sınavına hazırlanan öğrenciler Kıbrıs’ta bulunan üniversiteler hakkında yeterli bilgiye ulaşamıyor.

Twitter’a gelen anket özelliği ile birlikte, sosyal medyada bulunan eğitim sayfaları da çeşitli konularda anket gerçekleştirmekte. Üniversiteye giriş sınavı ile ilgili en aktif hesaplardan bir tanesi olan @YgsLys2016_ hesabı öğrencilere yönelik çeşitli anketler düzenlemekte.


En çok tercih edilen üniversite hangisi?


Hesabın düzenlemiş olduğu son ankete göre, aday öğrencilere ‘’ Kıbrıs’ta bulunan üniversiteler hakkında yeterli bilgiye sahip misiniz? ‘’ sorusu yöneltildi. 2783 öğrencinin katıldığı, evet ve hayır seçeneklerinin bulunduğu ankette öğrencilerin Yüzde 91’lik dilimi hayır cevabını verdi.


Türkiye'de en yüksek itibara sahip meslek hangisi?Yeterli Bilgiye Erişilemiyor


İşsizlik oranı en yüksek olan bölümler


Aday öğrenciler internet üzerinden Kıbrıs’ta bulunan üniversiteler hakkında yeterli bilgiye erişemiyor. Elde edilen bilgilerin bir kısmı eski diğer bir kısmı ise güvenilir değil. Buda öğrencilerin Kıbrıs’ta bulunan üniversiteleri yeterince tanıyamamasına neden oluyor.


En yüksek maaş hangi meslekte?Yaşam Masrafları Korkutuyor


Aday öğrencilerin Kıbrıs konusunda en çok araştırdıkları konulardan bir tanesi de yaşam masrafları. Konuyla ilgili internette yeterli kaynağın olmaması ve olan kaynaklarında yeteri kadar güvenilir olmaması,  öğrencilerin gözünü korkutmakta ve öğrencileri kararsız bırakmakta.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS