Sağlık Yönetimi hakkında mutlaka bilinmesi gerekenler

Sağlık Yönetimi hakkında mutlaka bilinmesi gerekenler

Sağlık Yönetimi bölümünü düşünen adayların, bölümle ilgili merak ettiği ' Sağlık Yönetimi bölümü çalışma alanları ' , ' Sağlık Yönetimi kontenjanları ', ' Sağlık Yönetimi iş imkanları ', ' Sağlık Yönetimi nasıl? ', ' Sağlık Yönetimi taban puanları ' gibi soruların yanıtlarını haberimizin devamında bulabilirsiniz. İşte Sağlık Yönetimi hakkında mutlaka bilinmesi gereken, önemli bilgiler.

Sağlık Yönetimi programından mezun olan öğrenciler, kamu ve özel sektör alanlarında iş bulabilme imkanına sahiptirler. Bölüm mezunlarını aynı zamanda, özel sektörde kariyer fırsatı beklemektedir. Bu noktada öğrencilerin, eğitim hayatında kişisel gelişimlerini sağlayabilecek çalışmalar yapmaları gerekmektedir.


Hemşirelik Hakkında Bilinmesi Gerekenler


Programın amacı


Sağlık Yönetimi programının temel amacı, hastanelerde çalışabilecek nitelikli personel ve yönetici adayları yetiştirmektir. Programda öğrenim görmeye hak kazanan ve kayıt işlemlerini gerçekleştiren öğrenciler, Sağlık Yönetimi bölümünde İşletme, İktisat, Muhasebe gibi derslerin yanı sıra alan dersleri olan Sağlık Hukuku, Sağlık Hizmetleri Yönetimi gibi dersler üzerine eğitim görmektedir.


En Girişimci Ve Yenilikçi Üniversiteler


Adaylarda olması gereken nitelikler


Sağlık Yönetimi bölümünü düşünen adayların, iletişim gücü kuvvetli, hızlı karar alabilen, sağlık alanına ilgili, sabırlı, hoşgörülü, yardımsever bireylerden oluşması gerekmektedir. Program öğrencilerinin, lisans eğitimlerinin yanı sıra, sektörde yükselişlerini sağlayabilmeleri için, kendilerini geliştiren bireylerden oluşması gerekmektedir.


Sağlık Yönetimi programı kaç kez tercih listesine yazıldı?


Sağlık Yönetimi programı 2014 verilerine göre, TM-1 puan türünden öğrenci kabul eden, 44 programda bulunan lisans programıdır. Geçtiğimiz yıl alana ayrılan kontenjan sayısı 1.420’idi, ayrılan kontenjanın ilk yerleştirme sonucunda 1.281 öğrenci alana yerleşmiştir.


Sağlık Yönetimi programı geçtiğimiz yıl ÖSYM’nin sunmuş olduğu verilere göre, bu alanda eğitim veren tüm üniversiteler baz alınarak hesaplandığında 29 bin 907’kez tercih listesine yazılmıştır.


Öğrencilerin en çok memnun olduğu ilk 20 Üniversite!


En çok tercih listesine yazılan üniversite


Sağlık Yönetimi bölümünde, en çok tercih listesine yazılan üniversite, 4 bin 344 kere tercih listesine yazılan Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi olmuştur.


Sağlık Yönetimi Bölümü Hakkında Merak Edilenleri Sorun


Sağlık Yönetimi ve diğer bölümler hakkında öğrenciler merak ettikleri her şeyi, CNN Türk uzmanına sor sayfasından, ücretsiz olarak uzman rehberlere sorabilmekte.Sende CNN Türk Uzmanına sor sisteminden üniversiteler, bölümler, taban puanlar, kontenjanlar, tercih sıralamaları gibi konularda detaylı bilgi alabilirsin. Uzmanına sor sayfasına gitmek için TIKLAYINIZ.


 

ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS