Son dakika! Örnek TYT soru kitapçığı ÖSYM tarafından paylaşıldı

  1. ÜniversiteRehberim
Son dakika! Örnek TYT soru kitapçığı ÖSYM tarafından paylaşıldı
Son dakika! Örnek TYT soru kitapçığı ÖSYM tarafından paylaşıldı

Milyonlarca öğrencinin merakla beklediği paylaşım ÖSYM'den geldi. Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) birinci oturumu olan Temel Yeterlilik Testi'nin (TYT) örnek soru kitapçığı ÖSYM'nin resmi internet adresinden paylaşıldı. Yeni sınav sisteminin açıklanması sırasında dile getirilen örnek soru kitapçıklarının paylaşımını öğrenciler merakla bekliyorlardı. Beklenen paylaşım bugün ÖSYM'den geldi. Buna göre öğrenciler ÖSYM'nin resmi internet adresini ziyaret ederek, örnek TYT sorularını inceleyebilmekte.

Bu yıl ilk defa yapılması beklenen Temel Yeterlilik Testi ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı için ÖSYM'den önemli bir paylaşım geldi. ÖSYM resmi internet adresi üzerinden örnek Temel Yeterlilik Testi soru kitapçığını paylaştı. Buna göre öğrenciler ÖSYM'nin resmi internet adresini ziyaret ederek, örnek soruları ve cevapları görüntüleyebilmekte.

Örnek TYT soru kitapçığında 40 Türkçe, 25 Sosyal Bilimler, 40 Temel Matematik ve 20 Fen Bilimleri olmak üzere toplam 125 soru bulunmakta. Kitapçığın en alt kısmında ise soruların cevapları bulunmakta. Buna göre örnek soru kitapçığını çözen öğrenciler, cevap anahtarı bölümünden tercihlerini kontrol edebilmekte.

Konu Dağılımı Merakla Bekleniyordu

Öğrencilerin örnek soru kitapçığını merakla beklemelerinin nedeni testlerde hangi konuların bulunacağına ilişkin detaylı bilgiye sahip olmamalarından kaynaklıydı. Örnek soru kitapçığı ile beraber öğrencilerin merakla beklediği bir sorunun daha cevabı ortaya çıkmış oldu.

Örnek Temel Yeterlilik Testi (TYT) soru kitapçığına ÖSYM'nin resmi internet adresinden erişim sağlanabilmektedir.

 

{$ nextTitle $}
ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS