YKS ertelendi! Peki YKS'nin yeni tarihi ne oldu? YKS ne zaman yapılacak?

  1. ÜniversiteRehberim
YKS ertelendi! Peki YKS'nin yeni tarihi ne oldu? YKS ne zaman yapılacak?

Milyonlarca öğrencinin merakla beklediği haber YÖK Başkanı Yekta Saraç'tan geldi. Alınan erken seçim kararı ile seçim tarihinin, YKS ile aynı güne denk gelmesi öğrencilerde paniğe neden oldu. YÖK hızlı bir şekilde karar alarak, YKS'nin tarihini değiştirdi. İşte öğrencilerin merakla beklediği 'YKS ne zaman?', 'YKS hangi güne ertelendi?', 'YKS'nin yeni tarihi ne?' gibi soruların cevapları.Hatırlanacağı üzere bu sene üniversiteye geçiş sınavları değişmişti. YGS ve LYS yerine getirilen YKS'nin tarihi ilk olarak 23-24 Haziran olarak açıklanmıştı. Alınan erken seçim kararı ile birlikte YKS'nin tarihinde değişikliğe gidildi.
Erken seçim tarihi 24 Haziran olarak belirlendi. YKS'nin de aynı güne denk gelmesi öğrencileri paniğe sürekledi. YÖK, konuyla ilgili hızlı bir çalışma gerçekleştirerek sınav tarihlerini değiştirdi.
Konuya ilişkin YÖK Başkanı Yekta Saraç resmi Twitter hesabından;

''24 Haziran 2018’de gerçekleştirileceği açıklanan erken seçim tarihinin Yükseköğretim Kurumları Sınavının (YKS) yapılacağı tarihle aynı güne denk gelmesi üzerine, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) olarak YKS’nin 30 Haziran 2018 – 01 Temmuz 2018 tarihlerinde yapılmasına karar verilmiştir.'' şeklinde açıklama yaptı.
Buna göre 23-24 Haziran olarak belirlenen YKS tarihleri, 30 Haziran 2018 – 01 Temmuz 2018 tarihlerine alındı.
YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
YKS sonuçlarının açıklanacağı tarih takvimde belirlenmişti fakat sınav takvimlerinde yaşanan değişiklik sonuçların açıklanacağı tarihleri etkileyecek mi? Henüz net bir açıklama yok.
Sınav tarihlerinin değişmesi ile birlikte sonuçların, tercih döneminin ve üniversiteye kayıt döneminde de sapmalar olabilir.
Yakın gelecekte bu konular üzerine de açıklama yapılması beklenmekte.
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS